سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام كرد

بازگشت ساكنان ساختمان های مجاور ساختمان برق وزارت نیرو منوط به نتیجه گزارش ایمنی و ایستایی

بازگشت ساكنان ساختمان های مجاور ساختمان برق وزارت نیرو منوط به نتیجه گزارش ایمنی و ایستایی

لوازم فلزی: سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام نمود كه تا زمانی كه پاسخ شركت های مهندسی درباره ایمنی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو نیامده است، همسایه های آن نمی توانند برگردند، البته این به مفهوم ناایمن بودن این ساختمان ها نیست.جلال ملكی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ادامه بررسی كارشناسی علت حادثه ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو توسط آتش نشانی، اظهار نمود: قرار بود تا ۲۴ ساعت پس از عصر روزی كه ساختمان را تحویل دادیم، وضعیت ایستایی آن بررسی شود. تا این لحظه هنوز در این زمینه اعلام قطعی نشده است و فكر می كنم تا فردا می توانند به نتیجه برسند. این مورد هم مشروط به این است كه شركت ها و مهندسانی در اختیار گرفته شوند تا اعلام كنند آیا این ساختمان نیاز به مرمت دارد، باید تخریب شود یا با مقاوم سازی درست خواهد شد؟

وی ادامه داد: یك ایستگاه آتش نشانی تا زمانی كه نیاز باشد در محل مستقر خواهد بود، البته این استقرار جزو عملیات نیست. در حریق های بزرگ كه چندین ساعت طول می كشد یا شدت حرارت بسیار زیاد است، ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از حادثه یك یا دو ماشین آتش نشانی برای احتیاط در محل می مانند، اما كار عملیاتی نمی كنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی همینطور درباره احتمال ریزش این ساختمان هم توضیح داد و اظهار داشت: تا زمانی كه مهندسان نظرقطعی خویش را اعلام كنند این احتمال وجود دارد، اما هرچه می گذرد احتمال آن كاسته می شود. ما همچنان منتظر هستیم متخصصان در این زمینه نظر دهند.

ملكی همینطور اعلام نمود: ساكنان ساختمان های همسایه این ساختمان هنوز به محل سكونت خود برنگشته اند، این به مفهوم در حال ریزش یا تخریب شدن این ساختمان ها نیست. تا زمانی كه پاسخ شركت های مهندسی نیامده است، همسایه ها نمی توانند برگردند. خود ساختمان ها مشكلی ندارند، بلكه آنها تابع شرایط ساختمان اصلی هستند. این اقدام برای این است كه اگر ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو ریزش كند و ساختمان های همسایه صدمه ببیند، اتفاقی برای كسی نیفتد.
1396/11/20
22:10:47
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی