اتاق بازرگانی تهران خبر داد؛

۱۰ درصد آب آشامیدنی تهران در استخر ۱۰ درصد مشتركان

۱۰ درصد آب آشامیدنی تهران در استخر ۱۰ درصد مشتركان

لوازم فلزی: اتاق بازرگانی تهران اعلام نمود: مشتركان تهرانی سالانه یك میلیارد و ۱۰۰ میلیون متر مكعب آب آشامیدنی مصرف می كنند كه از این میزان ۱۰درصد آن را سالانه به استخرهایشان سرازیر می كنند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، اتاق بازرگانی تهران در گزارشی اعلام نمود: مشتركان تهرانی سالانه یك میلیارد و ۱۰۰میلیون متر مكعب آب آشامیدنی مصرف می كنند كه از این میزان ۱۰درصد آن، یعنی ۱۱۰ میلیون مترمكعب آب آشامیدنی، را سالانه به استخرهایشان سرازیر می كنند.
خرج استخر، دولت برای تصفیه و توزیع و... هر مترمكعب آب آشامیدنی، با احتساب نرخ تورم، هزار و ۲۰۰تومان هزینه می كند؛ یعنی اقتصاد ملی سالانه ۱۳۲ میلیارد تومان بابت استخر پایتخت نشین ها هزینه اضافه می دهد.
یارانه استخر، دولت هر مترمكعب آب آشامیدنی را تنها ۴۰۰تومان به شهروندان می فروشد و حدود ۸۰۰تومان یارانه برای این بخش قائل می شود؛ یعنی سالانه ۸۸میلیارد تومان یارانه آب صرفِ استخر تهرانی ها می گردد.
شمال شهری های تهران در شرایطی سالانه ۱۱۰ میلیون مترمكعب آب آشامیدنی را به استخرهایشان سرازیر می كنند كه، بنا به اعلام شركت آب منطقه ای تهران، منابع آب پایتخت ایران سالانه با ۱۵۰ میلیون مترمكعب كسری آب مواجه می باشد.
۳۰ درصد مشتركان تهرانی عمدتاً ساكن در مناطق ۱، ۲ و ۳ از آب لوله كشی برای مصارف استخر استفاده می نمایند.

1396/11/29
13:47:16
5.0 / 5
7511
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی