شریعتمداری در جمع خبرنگاران:

۹ و هفت دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب كردیم

۹ و هفت دهم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب كردیم

لوازم فلزی: وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: یكی از مهمترین اهداف ما در تحقق اقتصاد مقاومتی، جذب سرمایه خارجی بود كه در این زمینه ۹.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب كردیم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار داشت: تمام تلاش خویش را در سال آینده برای افزایش توان اقتصادی مردم به كار می گیرم.
وی درباره میزان تحقق شعار سال در حوزه مسئولیتش اظهار داشت: من تصور می كنم در تقویت ساختارها برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی قدم های مثبتی را برداشته ایم و در این زمینه یك نقشه راه در حوزه معدن كه یكی از مهمترین ظرفیت های توسعه كشور است را ترسیم كرده ایم.
وزیر صنعت اضافه كرد: در زمینه كشف ذخایر معدنی در خلال این شش ماه اقدامات بسیار مناسبی را انجام داده ایم و كوشیده ایم نقشه هایی در اختیار مردم قرار دهیم تا زمینه سرمایه گذاری در حوزه معدن را افزایش و ریسك سرمایه گذاری را پایین بیاوریم.
شریعتمداری اظهار داشت: سعی كردیم طرح های نیمه كاره كه بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشتند را تكمیل و به بهره برداری برسانیم. این اقدامات و بهره گیری از نیروی متخصص كمك كرد تا اقدامات خوبی در تحقق اقتصاد مقاومتی در كشورمان داشته باشیم.
وی خاطرنشان كرد: در بحث تجارت سعی كردیم رشد منفی را متوقف و به سمت رشد مثبت برسیم و در بعضی حوزه ها مانند پتروشیمی با كاهش صادرات تلاش بر افزایش اشتغال داشتیم.
وزیر صنعت معدن و تجارت جذب سرمایه گذاری خارجی را یكی دیگر از اقدامات برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار داشت: یكی از مهمترین اهداف ما در تحقق اقتصاد مقاومتی، جذب سرمایه خارجی بود كه بر آن تاكید داشته و در این زمینه ۹.۷ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب كردیم و طرح هایی در این حوزه به بهره برداری رسید.
وی در انتها اظهار داشت: همكاری های خوبی با نمایندگان مجلس داشتیم و توانستیم طرح های خوبی برای توسعه اقتصاد تصویب نماییم، بنابراین رشد تولیدات صنایع معدنی بسیار افزایش یافته و همه اینها امیدبخش آینده ای روشن است.

1396/12/28
20:16:00
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه , صنعت , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی