لاریجانی خبر داد؛

توافق جدید تعرفه ای میان ایران و روسیه در راه می باشد

توافق جدید تعرفه ای میان ایران و روسیه در راه می باشد

لوازم فلزی: رئیس مجلس شورای اسلامی از توافق جدید تعرفه ای ایران و روسیه اطلاع داد و اظهار داشت: مبحث گندم هم رفع و رجوع خواهد شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر علی لاریجانی در همایش تجاری ایران و روسیه اظهار داشت: رئیس دومای روسیه در ملاقات های بسیاری كه در مسكو و تهران با هم داشتیم با یك دید بلند مدت به روابط با روسیه نگاه می كند و علاقه مند است كه روابط تجاری بین بخش های خصوصی دو كشور تنگاتنگ تر شود.
رئیس مجلس اضافه كرد: در بعضی از زمینه ها همچون سرمایه گذاری در نفت و گاز پیشرفت های نسبتاً خوبی حاصل شده است ضمن اینكه در حوزه حمل و نقل ریلی هم صحبت هایی صورت گرفته است.
لاریجانی به اتاق بازرگانی ایران و روسیه سفارش كرد تا از این هم سخنی كه میان پارلمان های دو كشور وجود دارد، بهره برده و اشكالات روابط تجاری ایران و روسیه را حل و فصل نماید. این در شرایطی است كه ظرف یك ماه آینده حقوق گمركی ایران و روسیه با تعرفه های جدید دچار تغییر خواهد شد كه به نظر می رسد در حوزه گندم هم این توافقات اثرگذار باشد.
لاریجانی تصریح كرد: مشكلات ایران و روسیه باید دسته بندی شده و با استفاده از اتاق های بازرگانی دو كشور به جمع بندی برسد. ضمن اینكه مجلس شورای اسلامی ایران و دومای روسیه تلاش دارد تا شرایط را برای توسعه روابط تجاری ایران و روسیه فراهم نماید.
همچنین لاریجانی در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران هم بار دیگر تصریح كرد گسترش روابط تجاری ایران و روسیه مورد اراده مقامات عالی رتبه دو كشور است و تلاش می كند تا روابط تجاری افزایش یابد و در این راستا باید بخش خصوصی جدی تر وارد عمل شده و كار را پیش برد.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: جلسه ای كه امروز میان فعالان اقتصادی و روسای مجلس ایران و روسیه برگزار شده نشانگر آن است كه تلاش داریم تا روابط تجاری ایران و روسیه ارتقاء یابد و بر همین مبنا برخی چالش های موجود از جانب فعالان اقتصادی عنوان شد.
همچنین در ادامه ولادین رئیس دومای روسیه هم تصریح كرد: پیشبرد مسائل اقتصادی اولویت كار پارلمان های دو كشور است و همچنان كه در كمیسیون مشترك میان ایران و روسیه بخشی از آنها طرح شده، قرار بر این است كه در جلسه اتاق مشترك ایران و روسیه كه مقرر است در سپتامبر برگزار شود، این مشكلات طرح شده و مبحث را مورد بحث قرار خواهیم داد.

1397/01/21
14:43:29
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی