روشی جدید برای مصرف كنندگان برق

روشی جدید برای مصرف كنندگان برق

به گزارش لوازم فلزی وزیر نیرو دولت دوازدهم كه با نزدیك شدن به ایام تابستان و دوران اوج مصرف آب و برق، به روزهای سخت كاری خود نزدیك می گردد از لزوم ورود ˮتربیت جدیدˮ به حوزه مصرف برق برای جلوگیری از مشكلات اساسی صحبت كرده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان كه به روزهای سخت اولین سال صدارتش بر وزارت نیرو نزدیك می گردد با روزهای پیچیده ای روبرو خواهد شد، از یك سو كاهش قابل توجه ذخایر آبی كشور و بارندگی ها زمینه را برای بروز مشكلات جدی در حوزه آب آماده كرده است كه هشدارهای مشكلات حتی پیش از فرارسیدن تابستان، پیشاپیش با اعتراض ها در بعضی استان ها به گوش می رسد.
از سوی دیگر، باتوجه به این كه معمولا در فصل تابستان و دوران اوج مصرف برق، بخش قابل توجهی از بار تامین برق مورد نیاز بر دوش نیروگاه های برق آبی بوده است، امسال با شرایط ویژه منابع آبی كشور، امید چندانی به رسیدن امداد از جانب این نیروگاه ها نیست و این مشكلات اردكانیان و تیم همراهانش در وزارت نیرو را دوچندان می كند، چون كه ممكن است مشكلات تامین آب با خاموشی های پراكنده در بعضی استان ها همراه شود. شرایط وقتی پیچیده تر می گردد كه بدانیم بارش های اخیر هم كمك خاصی به حل مشكلات خاموشی های احتمالی در تابستان نخواهد داشت.
در چنین شرایطی و با نزدیك شدن به روزهای گرم سال، وزیر نیرو امروز دیداری با مدیران عامل شركت های توزیع نیروی برق كشور داشته و بخشی از سیاست های خود برای عبور از این دوران سخت را تبیین كرده است.
او با اشاره به این كه "صرفه جوئی زمانی معنا پیدا می كند كه بدمصرفی وجود نداشته باشد"، گفته است كه "در صورت اصلاح بدمصرفی موجود بخش انرژی می توان منابع جدیدی را تامین كرد تا این روند بتواند ما را از سرمایه گذاری برای تولید جدید بی نیاز كند."
اما وزیر نیرو برای اصلاح آن چه "برمصرفی" می خواند راه بسیار پیچیده و ناهمواری پیش روی خود می بیند و باید دید سیاست های تیم اردكانیان برای حل این معضل چه خواهد بود. آن طور كه پایگاه خبری وزارت نیرو از این جلسه گزارش داده است، او صراحتا عنوان كرده است كه مدل فعلی تامین و عرضه نفت در كشور پاسخگوی تقاضای موجود نخواهد بود. اردكانیان معتقد است: "این تغییر را یا باید خودمان زودتر تولید نماییم یا به مرور زمان این امر بر ما تحمیل خواهد شد چون كه منابع محدود و تقاضا رو به افزایش است و مدل تامین و عرضه پاسخگو نیست. پیك سال 97 فرصت مناسبی برای وارد كردن برخی تربیت های جدید در صنعت برق كشور است."
او كه به خوبی می داند "به لحاظ حساسیت بالای عملكرد صنعت برق، صحیح العمل بودن آحاد دست اندركاران آن بسیار حیاتی می باشد چون كه هر نوع بی دقتی در شیوه عملكرد ما می تواند در اعتماد میان مردم و حكومت اختلال تولید كند." كار سختی پیش رو دارد تا بتواند از یك سو همكاران خویش را برای اجرای برنامه هایی كه در سر دارد هماهنگ كند و از جانب دیگر بتواند با جلب اعتماد افكار عمومی، آن ها را با تربیت جدید مورد نظر خود همراه سازد. كاری به نظر دشوار می آید، چون كه تربیت های جدید مصرفی هنوز به صورت روشن برای مردم تبیین نشده و با نزدیك شدن به آغاز دومین ماه سال و روند تغییرات اقلیمی و جوی كشور، بزودی باید شاهد آغاز روزهای گرم و اوج گرفتن افسارگسیخته مصرف آب و برق باشیم.


 

1397/01/28
14:57:26
5.0 / 5
5275
تگهای خبر: تولید , دولت , صنعت , مصرف كننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی