افزایش نقش یوان در مبادلات جهانی

افزایش نقش یوان در مبادلات جهانی

لوازم فلزی: چین با در اختیار داشتن بزرگ ترین ذخایر ارزی جهان و اجرای پروژه های زیرساختی عظیم در كشورهای مختلف، در كوشش برای جهانی شدن واحد پول خود است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از آر تی، بیشترین سهم یوان از مبادلات جهانی مربوط به ۳ سال قبل است كه در آن ۲.۸ درصد از مبادلات جهانی به یوان صورت گرفته بود.
این میزان تا ماه آوریل سال قبل به ۱.۷ درصد كاهش پیدا كرد اما بعد از آن مجددا روندصعودی خویش را از سر گرفته است. بعد از اعلام این كه ذخایر ارزی چین بعنوان دارنده بزرگ ترین ذخایر ارزی در جهان بیش از پیش تقویت شده است، یوان بیشترین افزایش در ارزش خود طی ۱۰ سال اخیر را شاهد بوده است.
جی تین ها ئه- استراتژیست نرخ بهره و ارز چین در بانك " بی ان پی پاری باس" اظهار داشت: امسال بطور قطع میزان استفاده از یوان در مبادلات فرامرزی افزایش خواه یافت و نرخ ارز بیش از پیش تحت تاثیر تحولات بازارهای بین المللی قرار خواهد گرفت.
برنامه " ابتكار جاده و كمربندچین" كه از آن بعنوان جاده ابریشم جدید یادمی شود هم به نوبه خود سبب تقویت جایگاه یوان خواهد شد. به قول بن یو ئن- كارشناس ارشد سرمایه گذاری در موسسه " بوچك است منیجمنت" این طرح و هم چنین سرمایه گذاری های قابل توجه چین در كشورای دیگر سبب افزایش جریان یوان بین چین و سایر كشورها خواهد شد.
چین سهم یوان از مبادلات تجاری با شركای تجاری كلیدی خود همچون ایران و روسیه را افزایش داده است. چین و روسیه یك صندوق سرمایه گذای مشترك به ارزش ۱۰ میلیارد دلار تاسیس كرده اند كه ارز مورد استفاده ان یوان است. معرفی قراردادهای نفتی مبتنی بر یوان هم از دیگر اقدامات چین برای تقویت ارز خود بود.1397/03/18
12:51:26
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: چین , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی