دلیل افزایش قیمت مبلمان و صندلی

دلیل افزایش قیمت مبلمان و صندلی

لوازم فلزی: رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان مبلمان ادعا نمود كه قیمت مواد اولیه تا ۷۰ درصد رشد داشته و به همین نسبت هم قیمت این محصولات در بازار از ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است.حسن احمدیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت نامناسب تامین مواد اولیه در ساخت صندلی های اداری، خانگی و مبلمان، اظهار نمود: برای تولید در صنعت مبلمان با كمبود آهن و یراق آلات، گرانی شیشه، ام دی اف و مواد سلولزی روبرو هستیم. برخی هم یا مواد اولیه را به شدت گران كرده اند یا این مواد را نمی فروشند و منتظرند وضعیت بازار مشخص شود تا اجناس خویش را بفروش برسانند.

رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان مبلمان با اشاره به اینكه طی سه ماهه گذشته صندلی سازان سه بار افزایش قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصدی در محصولات تولیدی خود داشته اند، اظهار داشت: در سه ماه گذشته قیمت صندلی اداری بین ۳۰ تا ۷۰ درصد و قیمت صندلی خانگی بین ۲۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است.

احمدیان ادامه داد: در بخش صندلی اداری با كمبود آهن، مواد شیمیایی برای آبكاری و رنگ، چرخ، جك و پارچه روبرو هستیم و در بخش صندلی های خانگی هم كمبود پارچه، چوب و فوم وجود دارد. علاوه بر این در بخش مبلمان هم شاهد كمبود چوب، پارچه، فوم و لوازم فلزی هستیم و بنابراین از مسئولان درخواست می نماییم تا همانند سایر كالاها ارز ۴۲۰۰ تومانی به فعالان صنعت مبلمان تعلق گیرد تا بتوان شاهد ثبات در بازار این محصولات بود.

وی ادامه داد: در سال قبل صنعت مبلمان با ركود روبرو بود و هم اكنون به علت كمبود مواد اولیه، علاوه بر افزایش قیمت نهایی محصول شاهد دامن زدن به ركود در این حوزه هستیم و به جرأت می توان اظهار داشت كه طی پنج سال قبل فعالان این حوزه بدترین شرایط خویش را تجربه می كنند.

به گفته رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان مبلمان، از ۱۰۰ درصد نیاز كشور در حوزه مبلمان كمتر از پنج درصد آن وارداتی است و هم اكنون كالاهایی كه از قبل به گمرك آمده اند به علت آنكه ثبت سفارش قدیم هستند ترخیص نمی شوند و تا وضع مقررات جدید باید جهت ترخیص آن ها منتظر ماند.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، ادعای افزایش ۲۰ تا ۷۰ درصدی قیمت محصولات در بازار مبلمان، صندلی های اداری و خانگی در حالی است كه در سال ۱۳۹۶ بازار این محصولات تنها ۱۵ درصد رشد قیمت داشت.
1397/03/24
13:32:56
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی