ادارات دولتی، قربانی نخست سیاست های مدیریت مصرف

ادارات دولتی، قربانی نخست سیاست های مدیریت مصرف

لوازم فلزی: با نزدیك شدن به روزهای گرم سال تدابیر دولت برای گذر از خاموشی و بحران آب بیشتر می گردد تا جایی كه وزیر كشور، استانداران سراسر كشور به خصوص استاندار تهران را مكلف به پیگیری صرفه جویی و نظارت بر نحوه مصرف آب و برق در دستگاه های اجرایی كرده؛ همینطور وزیر نیرو هم هفته گذشته اعلام نمود كه برپایه مصوبه هیات وزیران، تعرفه برق سازمان های دولتی در سراسر كشور در ساعت های اوج بار 20 درصد افزایش یافت.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بر مبنای ابلاغیه وزارت كشور استانداران سراسر كشور به خصوص استاندار تهران مكلف به كاهش ۲۰ درصدی در مصرف آب و ۱۰ درصدی در مصرف برق، نسبت به مدت مشابه سال قبل شدند؛ صراحتا هم اعلام گردید كه در صورت نیاز به اختیارات بیشتر كلیه اختیارات لازم جهت اجرایی كردن این امر به استانداران محول می گردد و مقرر شد در صورت عدم رعایت صرفه جویی در دستگاه ها، استانداران نسبت به قطع آب و برق آن ها اقدام نمایند.
علاوه بر این هم قرار شد تا برنامه ای در جهت تنظیم ساعت كار كاركنان دستگاه ها در تهران به منظور كمك به صرفه جویی و بهره وری هر چه بیشتر و طرح آن در هیئت دولت تنظیم شود. چندی قبل هم رضا اردكانیان در این راستا اعلام نمود كه ساعت كار اداره ها و سازمان های دولتی در بعضی از استان ها تغییر كرده و ستادی متمركز در صنعت برق كشور، هر روز این عملكرد را پایش می كند و به نظر می آید كه پیشرفت خوبی در این زمینه صورت گرفته بعنوان مثال، در استان خوزستان از ۱۵ خرداد كه این طرح اجرایی شده، به صورت میانگین حدود یك هزار مگاوات پیك برق كاهش پیدا كرده است.
علاوه بر این هم شركت توانیر طی دو هفته چندین اطلاعیه در مورد صرفه جویی مشتركان منتشر و اعلام نموده كه با عنایت به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم دركشور، مصرف برق به گونه ای چشمگیر و كم سابقه طی روزهای اخیر افزایش یافته است بدون شك در چنین شرایطی برای تامین برق پایدار، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.
بر طبق این اطلاعیه، از آحاد مردم كشور در بخش های مختلف خانگی، تجاری، مجتمع های تولیدی و صنعتی و كشاورزان تقاضا دارد تا با كاهش و مدیریت مصرف برق بخصوص در ساعت های اوج بار (۱۲ الی ۱۶ و ۲۰ الی ۲۳) به میزان تنها ۱۰ درصد، كاركنان صنعت برق را در عرضه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری كنند.
راهكارهای ساده برای كاهش مصرف برق این است كه درساعت های اوج بار (پیك مصرف) تا حد امكان در كولرهای آبی از دور كند استفاده و در صورت استفاده از كولرهای گازی، ترموستات را بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم نماییم. همینطور هنگام استفاده از كولر یا وسایل سرمایشی در ساعت های اوج بار، تا حد امكان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جاروبرقی به صورت همزمان استفاده نشود.
علاوه بر این استفاده از وسایل برقی یادشده را به روزهای تعطیل یا ساعت های غیرپیك منتقل نماییم. علاوه بر این خاموش كردن لامپ های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.1397/04/09
20:58:43
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی