مهر خبر می دهد؛

بانك مركزی بزودی فهرست گیرندگان ارز رسمی را منتشر می كند

بانك مركزی بزودی فهرست گیرندگان ارز رسمی را منتشر می كند

لوازم فلزی: مدیركل مقررات ارزی بانك مركزی از تصمیم ستاد اقتصادی دولت در جلسه دیشب اطلاع داد و اظهار داشت: برپایه مصوبه این ستاد، بانك مركزی لیست همه دریافت كنندگان ارز به نرخ رسمی را طی دو روز آینده منتشر می كندبه گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، سال قبل و در جریان بررسی برنامه ششم توسعه نمایندگان مجلس ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه را تصویب كرد كه به باعث این ماده قانونی دولت مكلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام و امكان تجمیع تمامی پرداخت ها به مقامات، روسا و مدیران همه دستگاه های اجرایی شامل قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورد.
متاسفانه با گذشت موعد مقرر و بیش از سه ماه از آخر مهلت دولت تابحال در این زمینه اقدامی نكرده و معاون رئیس جمهور اخیراض اعلام نموده دسترسی عمومی برای مشاهده دریافتی و حقوق مدیران را امكان پذیر نیست و سایر قوا هم در این زمینه همكاری نمی كنند.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مجلس در گفتگو با برنامه شب گذشته پایش در این زمینه اظهار داشت: دولت در این زمینه تعلل كرده است، عده ای در دولت نمی خواهند شفاف سازی حقوق پرداختی صورت گیرد چونكه امكان دارد دست خودشان رو شود. هم اكنون بعضی از افراد دچار زیاده خواهی ها شده اند و نمی خواهند حقوقشان افشا شود.
عضو شورای مركزی فراكسیون نمایندگان ولایی خاطرنشان كرد: این افراد تلاش می كنند از اجرای این قانون طفره روند، در زمان اجرای این قانون هم مخالفت هایی زیادی از سوی برخی نمایندگان و اعضا دولت صورت گرفت. ما اعتقاد داریم همه مردم باید حقوق ها را ببینند، مردم كارفرما هستند و دولت و مجلس و قوه قضائیه پیمانكار و مردم باید بدانند چه كسی به چه میزان حقوق می گیرد.
وی اظهارداشت: دولت از خودش شروع كند و من قول می دهم اگر كسی حقوقش را افشا نكرد ما در مجلس پیگیری و برخورد نماییم. من بعنوان یك نماینده و از سوی نمایندگانی كه دغدغه افشای حقوق و شفاف سازی را دارند به رئیس جمهور، رئیس مجلس و قوقه قضائیه اخطار می دهم اطلاعات و حقوق مدیران زیر مجموعه شان را منتشر كنند و اگر اینكار را نكنند در مجلس با آنها برخورد می نماییم.
بانك مركزی: وزارت صمت لیست دریافت كنندگان ارز را سانسور كرد
مدیركل سیاست ها و مقررات ارزی بانك مركزی در گفتگو با برنامه پایش و در مورد انتشار لیست دریافت كنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: رئیس جمهور به بانك مركزی و وزارتخانه های متولی واردات كالا دستور دادند آمار گیرندگان ارز دولتی را منتشر كنند، با عنایت به درخواستی كه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در تاریخ ده تیرماه داشتیم فهرست كالایی انتشار یافت، دو روز پس از آن لیست دریافت كنندگان ارز ۴۲۰۰ خودرویی هم منتشر گردید.
مهدی كسرایی پور اضافه كرد: البته این دو لیست شامل همه كسانی كه ارز گرفتند نبود و وزارتخانه صنعت معدن و تجارت بعضی از اسامی را منتشر نكرد. لیستی هم كه آقای جهرمی منتشر نمود لیست تخصیص ارز بود نه تامین ارز، واردات فرایند مشخصی دارد و ثبت سفارش، تخصیص و تامین ارز از مراحل ورادات است.
تا دو روز آینده اسامی دریافت كنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی منتشر می شود
وی در مورد زمان انتشار لیست دریافت كنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی اظهار داشت: ما بعنوان بانك مركزی دغده هایی داشتیم و امروز در جلسه ای كه با حضور اقای جهانگیری داشتیم مقرر شد كه بانك مركزی ظرف دو روز اینده لیست كلیه ارز بگیران را منتشر كند.

1397/05/01
14:30:01
5.0 / 5
5028
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رئیس جمهور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی