شریعتمداری خبرداد:

تصویب بسته پشتیبانی از تولید یكشنبه هفته بعد در دولت

تصویب بسته پشتیبانی از تولید یكشنبه هفته بعد در دولت

لوازم فلزی: وزیر صنعت از ارائه بسته پشتیبانی از تولید به دولت در یكشنبه هفته آتی اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است سران سه قوه تنفس شش ماهه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را مصوب كنند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در همایش توانمندی های صنایع كوچك و متوسط اظهار داشت: از واحدهای كوچك و متوسط بعنوان ستون فقرات فعالیت های اقتصادی یاد می گردد و در اقتصاد جهانی هم نقش آفرینی می كنند؛ این در شرایطی است كه بیش از نود درصد صنایع كشور كوچك هستند و البته باید به این تعداد صنوف تولیدی را هم اضافه كرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از اشتغال یك میلیون نفری صنایع كوچك و متوسط اطلاع داد و ارزش تولیدات آنها را هفده میلیارد دلار دانست.
وی اضافه كرد: باید در بهره ور كردن صنایع كوچك و متوسط كار را به نحو بهتری پیش برد و در این میان نقاط ضعف را از بین برد.
شریعتمداری اظهار داشت: باید در بازارهای همسایه و دوردست صنایع كوچك و متوسط حضور یابند و تولید برای صادرات از شعارهای پیش روی ما است.
وزیر صمت اظهار داشت: تاب آوری بعنوان یكی از شاخص های مهم صنایع كوچك بسیار كمتر از صنایع بزرگ است و اگر ضربه ای از برون كشور به صنایع كوچك وارد شود متاسفانه ضربه پذیری بسیار بیشتر است این در شرایطی است كه تكانه های ارزی آنها را متاثر كرده است و نیازمند عنایت مجلس برای حل این معضلات هستیم.
شریعتمداری اظهار داشت: اگر سامانه نیما درست كردیم خیلی از واحدهای بزرگ می توانند به سرعت خویش را با آن تطبیق دهند در صورتی كه در مورد صنایع كوچك این توان را نداریم. اكنون شرایط ما با جنگ قابل مقایسه نیست و دفتری را در واحدهای استانی برای رسیدگی به مشكلات واحدهای صنعتی بوجود آورده ایم تا مشكلات ریالی و ارزی را حل نماییم.
این عضو كابینه دوازدهم با اشاره به اینكه واحدهای تولیدی با بازار ثانویه باید تامین اعتبار شوند در صورتی كه تا یك هفته قبل ارز مبادله ای می گرفتند، خاطرنشان كرد: اكنون باید از این صنایع برای تامین مواد اولیه با ارز كنونی حمایت نماییم پس با بسته ای حمایت را صورت دهیم.
شریعتمداری اظهار داشت: بسته پشتیبانی از واحدهای تولیدی یكشنبه هفته بعد به هیات دولت می رود؛ این در شرایطی است كه ما باید این منابع را به فوریت تخصیص دهیم تا همه واحدهای تولیدی از یارانه سود تسهیلات بهره مند شوند.
وی خواهان صفر شدن مالیات بر ارزش افزوده برای یك دوره شش ماهه شد و اضافه كرد: مالیات در شرایطی كه پیش بینی می گردد در زمان تامین مواد اولیه گرانتر شده است، به جا نیست، یعنی ارزش افزوده هفتاد هزارمیلیارد تومانی را به مدت شش ماه از تولید دریافت نكنیم؛ ضمن اینكه در حوزه بیمه تامین اجتماعی هم باید تدابیری را در نظر گرفت. البته اینها نیازمند قانون است ولی در ستاد سران سه قوه می توان این مباحث را طرح و مصوب كرد.
شریعتمداری با اشاره به صندوق پشتیبانی از صنایع كوچك اظهار داشت: این صندوق میتواند ضمانت نامه دهد تا بتواند تولیدرابه سمت تامین وثایق موردنیاز خودهدایت كند؛این در حالی است كه سرمایه این صندوق محدود است.

1397/05/21
14:25:42
5.0 / 5
4544
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی