بانك مركزی اعلام كرد:

سه وزارتخانه مسئول تخصیص ارز شدند

سه وزارتخانه مسئول تخصیص ارز شدند

لوازم فلزی: بانك مركزی اعلام نمود: سه وزارتخانه مسئول تخصیص ارز بوده و بانك مركزی مسئولیت تامین ارز واردات كالاهای اساسی و دارو را به عهده دارد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از بانك مركزی، روند پرداخت ارز دولتی به واردكنندگان كالا از تیرماه سال جاری تغییر كرده و سه وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت، كشاورزی و بهداشت بعنوان مرجع و مسئول تصمیم گیری در ارتباط با تخصیص ارز به واردكنندگان كالا برپایه اولویت عمل می كنند.
با تغییر شرایط دریافت ارز دولتی دفاتر تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت در كنار ادارات مسئول دو وزارتخانه دیگر بعنوان مرجع تصمیم گیری در مورد بررسی و صدور مجوز جهت تخصیص ارز دولتی فعالیت می نمایند.
بانك مركزی تنها تامین كننده ارز كالاهای گروه اول (كالاهای اساسی و دارو ) است و هیچ دخالتی درباره اینكه ارز موجود در اختیار كدام واردكننده قرار بگیرد نداشته و صرفا بر مبنای تایید وزارت صمت (مندرج در ثبت سفارش صادره ) اقدام می كند.
تنها مرجع تشخیص تخصیص ارز با نرخ مصوب دولت (۴۲۰۰۰ ریال برای هر دلار ) وزارتخانه های یاد شده با تایید نهایی وزارت صمت هستند و ازاین رو در این ارتباط بانك مركزی دخالتی در تعیین مصادیق تخصیص ارز نداشته و فقط مجری تامین ارز با تایید و مسئولیت دستگاه های یاد شده است.

1397/07/09
22:17:05
5.0 / 5
5116
تگهای خبر: دولت , صنعت , كالا , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی