با اختصاص ۲ میلیارد دلار صورت گرفت؛

برنامه قطر برای رقابت با مركز مالی دوبی، كوشش برای جذب چندملیتی ها

برنامه قطر برای رقابت با مركز مالی دوبی، كوشش برای جذب چندملیتی ها

لوازم فلزی: قطر در كوشش برای رقابت با مركز مالی دوبی، مبلغ ۲ میلیارد دلار را به مركز مالی خود اختصاص داد تا شركت های چندملیتی را جذب نماید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی، قطر در كوشش برای رقابت با مركز مالی دوبی، مبلغ ۲ میلیارد دلار را به مركز مالی خود اختصاص داد تا شركت های چندملیتی را جذب نماید.
یوسف الجیدا، مدیر اجرایی ارشد مركز مالی قطر، به تلوزیون بلومبرگ اظهار داشت: به شركت هایی كه در مركز مالی دوحه مستقر شوند، دفاتر كار مجانی و مشوق های مالیاتی اعطاء خواهد شد، همینطور در ازای التزام به ۱۰ سال ماندن در این مركز، سرمایه ای اولیه كه ۵ سال هزینه های فعالیت آنها را تامین می كند به آنها داده می شود.
وی اظهار داشت: این مبلغ (۲ میلیارد دلار) آماده استفاده بوده و تحت نظارت دولت در حسابی بانكی قرار داده شده است؛ بر این اسسا ما انتظار داریم هر شركت عضو مركز مالی قطر، دسترسی كاملی به مناقصات دولتی داشته باشد و دسترسی نامحدودی هم به بازار داخلی قطر، یعنی شركت ها و خرده فروشان، داشته باشد.
این برنامه بعد از این مطرح می گردد كه سال گذشته، عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر با افترا روابط اقتصادی و دیپلماتیك قطر با گروه های تروریستی و داشتن رابطه نزدیك با ایران، روابط دیپلماتیك و اقتصادی خود با قطر را قطع كردند.
البته قطر این اتهامات را رد كرد؛ ولی این تحریم سبب شد قطر مسیرهای واردات خویش را به كویت و عمان تغییر دهد و كالاهای خویش را از ایران و تركیه خریداری كند.
دوحه در تلاش است با جذب سرمایه گذاران خارجی به بازار مالی بزرگتر، در رقابت با همتایان خود در شورای همكاری خلیج فارس، پیروز شود. عربستان سعودی و امارات متحده عربی از تاكتیك مشابهی بهره برده اند؛ اقدامات آنها شامل برنامه هایی برای اعطای حق شهروندی دائم به سرمایه گذاران خارجی و تسهیل قوانین مربوط به مالكیت شركت ها، است.
مركز مالی قطر در نظر دارد شركت هایی از كویت، عمان و عراق را به خود جذب نماید و همینطور به دنبال مشاركت در بازسازی سوریه و برخی كشورهای آسیای جنوب شرقی است.

1397/07/19
15:22:25
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی