جدیدترین وضعیت تامین سوخت نیروگاه ها

جدیدترین وضعیت تامین سوخت نیروگاه ها

لوازم فلزی: مدیرعامل شركت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته مشكلی برای تامین سوخت نیروگاه ها در ایام سرد سال وجود نخواهد داشت.


محسن طرزطلب در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه هر روز با شركت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی و شركت ملی گاز برای تامین سوخت نیروگاه ها در حال مذاكره هستیم، اظهار نمود: اگر مشكلی برای تامین سوخت احداث شود، اساسا تعمیر نیروگاه ها را متوقف و برای تامین سوخت چاره اندیشی می نماییم.

به گفته وی، طبق مذاكرات صورت گرفته با شركت پالایش نفت و گاز قرار شده تا سوخت گاز به صورت ۱۰۰درصد تامین گردد و در این حوزه هیچ مشكلی به وجود نیاید.

مدیرعامل شركت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی درباب تدابیر در نظر گرفته شده جهت استفاده از سوخت دوم در نیروگاه ها، اشاره كرد: به اندازه كافی سوخت مایع در نیروگاه ها ذخیره شده به گونه ای كه باید گفت ۷۰ درصد مخازن از سوخت مازوت پر است.

طرزطلب افزود: بر طبق تدابیر دیگر ۵۵ درصد مخازن باز از سوخت گازوئیل پر شده تا اگر مشكلی در تامین سوخت اول یعنی گاز به وجود آمد، بتوانیم از این سوخت استفاده نمائیم.

چندی پیش باز عبدالرسول پیش آهنگ - معاون راهبردی تولید شركت مادرتخصصی تولید برق حرارتی - با اشاره به این كه سوژه سوخت و تامین آن برای تمام نیروگاه ها به عهده شركت مادرتخصصی برق حرارتی است، اشاره كرد: پارسال ۹۵.۵ درصد از این سوخت را گاز، ۲.۱۸ درصد از آنرا گازوییل و ۲.۳۲ درصد از آنرا مازوت تشكیل داد.

به گفته وی امسال ۶.۶ درصد نسبت به سال گذشته، گاز بیشتری به نیروگاه ها تحویل داده شد و ۲۱.۱۹ درصد گازوییل و ۲۷.۱۵ درصد مازوت كمتری مصرف كردیم.
1397/08/29
15:10:47
5.0 / 5
5287
تگهای خبر: تولید , شركت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی