پیشنهاد معاون وزیر راه و شهرسازی

انتقال متقاضیان حذف شده مسكن مهر پردیس به پرند و هشتگرد

انتقال متقاضیان حذف شده مسكن مهر پردیس به پرند و هشتگرد

به گزارش لوازم فلزی متقاضیان مسكن مهر پردیس كه به دلیل كمبود آورده به آنان اخطار داده شده، می توانند به واحدهای پرند و هشتگرد منتقل شوند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی در ملاقات مردمی با متقاضیان مسكن مهر پردیس اظهار داشت: افرادی كه به دلیل كمبود آورده به آنها اخطار داده شده، این امكان را دارند كه به هشتگرد و پرند منتقل شوند. آنها می توانند به این دو شهر رجوع كنند و در صورت رضایت، با حفظ امتیاز و ترتیب اولویتشان به شركت های عمران در این شهرها معرفی و جابجا می شوند. در صورت این جابجایی، آنها می توانند سریع تر هم صاحب مسكن های قابل سكونت شوند.
وی اضافه كرد: متقاضیانی كه حذف شده اند، عموما افرادی هستند كه به دلیل آورده پایین، پس از اخطارها و اطلاع رسانی ها واریزی خویش را تكمیل نكردند و حذف شده اند؛ بدین منظور گزینه جایگزین برای آنها قرار دادیم كه امتیاز آنها محفوظ باشد. حدود هزار واحد در شهرهای جدید هشتگرد و پرند را به این دسته از متقاضیان در پردیس اختصاص دادیم كه در صورت رضایت می توانند به این شهرها منتقل شوند.

طاهرخانی همینطور در مورد مشكلات زیرساختی پردیس اظهار داشت: اصلی ترین مانع در مسكن مهر پردیس، تكمیل فرآیند آماده سازی، محوطه سازی و تامین زیرساخت ها است. شرایط خاص پردیس سبب شده هزینه های آماده سازی بسیار بالا باشد و فاصله طولانی بین پیشرفت پروژه ها در بخش ابنیه و تكمیل آماده سازی و زیربناها داشته باشیم. ضمن این كه نمی توانیم به متقاضیان هزینه اضافی تحمیل نماییم چون آورده متقاضیان را خیلی بالا می برد و پروژه را غیر اقتصادی می كند. تدبیر اتخاذ شده این است كه از منابع داخلی شركت و منابع عمومی دولت در قالب اسناد خزانه، بتوانیم تزریق اعتبار نماییم.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اظهار نمود: در ماه آینده پیمانكاران جدیدی را وارد فرآیند آماده سازی و محوطه سازی می نماییم. امیدواریم با فعالیت مناسب، پیشرفت قابل توجهی را در این بخش ها كه عقب ماندگی داریم، بتوانیم رقم بزنیم كه در آن صورت می توانیم امكان افتتاح ها را خیلی بالا ببریم. اگر این مشكلات در زیرساخت ها، آماده سازی و محوطه سازی رفع گردد، با عنایت به پیشرفت بالای ساخت ابنیه و ساختمان ها كه در پردیس داریم، می توانیم در سال ۱۳۹۸ افتتاح های گسترده ای در پردیس داشته باشیم.
وی همینطور با اشاره به اینكه در كل كشور تا كنون یك میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسكن مهر به متقاضیان تحویل شده است اظهار داشت: از حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسكن مهر در كل كشور، حدود یك میلیون و ۸۰۰ هزار واحد تكمیل و تحویل مردم شده است. حدود ۲۰۰ هزار واحد نیازمند خدمات است و ۲۰۰ هزار واحد دیگر هم علاوه بر تامین زیرساخت ها و خدمات، در بخش ابنیه هم هنوز تكمیل نشده است. حدود ۱۰۰ هزار واحد هم در مجموع فاقد متقاضی است كه در حال برنامه ریزی برای واگذاری به نهادهای حمایتی هستیم. در همین راستا هفته گذشته با مقام عالی وزارت و همینطور رییس كمیته امداد امام خمینی (ره) جلسه داشتیم و در حال تعیین تكلیف این واحدها هستیم.
به گفته طاهرخانی، برای تكمیل حدود ۴۰۰ هزار واحد باقی مانده مسكن مهر در كل كشور، حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه منابع تامین آن به روش های مختلف است. قسمتی از آن شامل یارانه های بخش دولتی و بخشی هم از محل تهاتر اراضی و منابع داخلی شركت عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسكن باید تامین گردد كه انشاالله بتوانیم این پروژه را به سرانجام برسانیم.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، دولت دهم در سال ۱۳۹۱ كلنگ مسكن مهر پردیس را زمین زد و وعده داد كه ۱۸ ماهه ۸۲ هزار واحد را با خدمات و زیرساخت ها تحویل می دهد. با این وجود حدود ۱۴ هزار واحد را با عدم ارائه ی مطلوب سرانه های خدماتی افتتاح كرد؛ بنابراین حجم اصلی كار بر دوش دولت روحانی قرار گرفت. دولت یازدهم و دوازدهم خویش را ملزم دانست كه خانه ها را بدون خدمات و انشعابات تحویل ندهد كه همین موضوع، تحویل را گرفتار وقفه كرد و تا كنون با افتتاحات دولت دهم حدود ۳۰ هزار واحد افتتاح شده كه البته بخشی از آنها فاقد شرایط مناسب زندگی است و ۵۲ هزار واحد باقی مانده است.
اخیرا وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده به علت اتمام منابع و آورده متقاضیان، دولت با تولید ساز و كاری ۱۱ هزار میلیارد تومان به این طرح كمك نماید كه هنوز مورد موافقت قرار نگرفته است.1397/09/09
01:19:47
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی