یك مقام مسئول اعلام كرد:

حس رقابت میان تولیدكنندگان ایرانی احیاء شود

حس رقابت میان تولیدكنندگان ایرانی احیاء شود

به گزارش لوازم فلزی نایب رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینكه روند ثبت سفارش برای واردات كالاهای مورد نیاز مردم، روانتر از قبل شده است، اظهار داشت: باید حس رقابت را میان تولیدكنندگان ایرانی احیاء كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، ابراهیم درستی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران در جمع خبرنگاران درباره اینكه برای پشتیبانی از كالای ایران چه باید كرد، اظهار داشت: در شرایط فعلی بایستی حس رقابت را در تولیدكنندگان داخلی احیاء نماییم، به این معنا كه با تغییری كه در بدنه دولت در حوزه صنعت و اقتصاد افتاده، نشانه های امیدواركننده ای از بهبود و مساعد شدن ثبت سفارش ها را شاهدیم.
وی اضافه كرد: دولت باید كمك نماید تا تولید رونق پیدا كند؛ به نحوی كه فعالان اقتصادی بعنوان بخش غیردولتی، انتظار دارند كه دولت، اعتماد مردم را جلب كند؛ بر این اساس، دولت برای تولیدكننده بستر و مواد اولیه را فراهم نكرده و برای محدود كردن مبادی ورود كالای قاچاق از مرزها كاری نشده است.
درستی خاطرنشان كرد: تركیه هم اكنون با وام های یك تا سه درصدی كه به تولیدكنندگان داده شرایطی خوبی را فراهم نموده تا تولیدكننده ها رغبت زیادی داشته باشند تا از نیروهای جوان خود برای اشتغالزایی در كارگاه های تولیدی خود بهره ببرند.
در ادامه این نشست رسول شجری، رئیس اتحادیه كفاشان دست دوز هم به اوج نابسامانی های دولت در سال های ۹۶ و ۹۷ اشاره و اظهار داشت: نابسامانی ارز كشور، جابجایی ها در وزارت صنعت سبب شده تولیدكننده داخلی نقطه امنی برای سرمایه گذاری در ۵ سال آینده خود متصور نباشد.
وی اضافه كرد: چرم كالای استراتژیك است و متاسفانه چه به صورت قانونی و قاچاق با قیمت ۲ دلار خام فروشی می گردد در صورتی كه می توان محصول نهایی چرم را با ۲۰ دلار صادر كرد.
به گفته شجری، تركیه در حوزه كفش موفقیت بالایی داشته و با حمایت هایی كه دولت تركیه از تولیدكنندگان كفش كرده و ۵۰ درصد هزینه های برگزاری نمایشگاه های داخلی و خارجی اش را به عهده گرفته این حوزه رغبت زیادی برای صادرات دارند.
وی تصریح كرد: ما در دوره سه سال برداشته شدن تحریم ها فرصت داشتیم تا كارخانه ها را بازسازی نماییم امروزه تهیه مواد اولیه كفش داخلی در بازار بشدت كمیاب است.
شجری افزود: تولیدكننده كفش امروز در تهیه مواد اولیه مشكل دارد، دولت بایستی زیر ساخت های لازم برای ارائه بسته های حمایتی به تولید در ۵ سال آینده را فراهم آورد تا واحدهای تولیدی كفش بتوانند سرپا شوند، تولیدكننده ما نمی تواند در شرایط كنونی سرمایه گذاری كلان كند.
همچنین نیكزاد، دبیر شورای عالی بسیج تجار و فعالان اقتصادی كشور در این نشست با اشاره به تمامی ایرادات حوزه تولید و دولت اضافه كرد: یكی از اتفاقات خوب در این دوران تحریم تولید بزرگترین كارخانه تولید اولیه كاغذ در شهرستان زنجان بود و توانستیم صادرات به چین كه یكی از بزرگترین مصرف كننده های كاغذ در دنیاست داشته باشیم.
وی با تاكید بر اینكه ما بایستی در ابتدا نگاه به ظرفیت های داخلی كشورمان داشته باشیم، اظهار داشت: ما به عنوان متولی حوزه كفش ضعیف عمل كردیم و كفش های تولیدی را به آفریقا صادر كردیم در صورتی كه صادرات به آفریقا بازار هدف خوبی برای ما نبود.
نیكزاد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری راجع به شركت های دانش بنیان، بومی سازی و مهندسی معكوس اضافه كرد: ما با بازسازی چرخ بال ها، هلی كوپتر و كشتی های ساخت خارج توانستیم تكنولوژی ساخت آن در كشور پیاده نماییم.
همچنین محمد جعفربیگی، دبیر اجرایی نمایشگاه عرضه كالاهای ایرانی هم اظهار داشت: در این نمایشگاه سعی كردیم تا بهترین برندها و كالاهای ایرانی با تاكید بر سخنان رهبری در جهت اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از كالای ایرانی حضور داشته باشند.
وی با تاكید بر اینكه با حمایت رییس كار گروه بسیج اصناف كشور تمام تمركز را بر این گذاشتیم تا این نمایشگاه با تاكید بر توانمندی های ایرانی شكل بگیرد، اظهار داشت: در این نمایشگاه غرفه ای با پویش نذر جهیزیه برپا می گردد كه در آن غرفه داران و تولیدكنندگان و حتی بازدیدكنندكان وسایل نویی كه در منزل دارند را به جوانان نیازمند برای شروع زندگی اهدا كنند؛ همینطور سعی شده تا حضور صد درصدی و عرضه مستقیم كالاهای ایرانی، كارخانجات و تولیدكننده های ایرانی را داشته باشیم.

1397/10/06
14:02:48
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی