طلای جهانی گران تر شد

طلای جهانی گران تر شد

به گزارش لوازم فلزی قیمت طلا روز پنج شنبه تحت تاثیر انتظارات برای توقف روند تحكیم سیاست پولی بانك مركزی آمریكا و بن بست سیاسی در واشنگتن افزایش پیدا كرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۲۹۵.۸۵ دلار رسید و با ركورد ۱۲۹۸.۴۲ دلار كه جمعه گذشته به ثبت رسانده بود و بالاترین قیمت در شش ماه گذشته بود، فاصله ای نداشت.

در بازار آمریكا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۲۹۷.۲ دلار رسید.

گزارش نشست سیاست پولی دسامبر بانك مركزی آمریكا كه روز گذشته انتشار یافت، نشان داد كه سیاست گذاران آمریكایی امكان دارد درمورد افزایش آتی نرخ های بهره صبوری بیش تری داشته باشند و معدودی از آنها هم از افزایش نرخ های بهره در آن ماه حمایت نكرده بودند.

به گفته كایل رودا، تحلیگر بازار در شركت IG استرالیا، طلا از مواضع منفی بانك مركزی آمریكا برای افزایش نرخ های بهره اندكی حمایت یافته است. بازارها روی احتمال كاهش نرخ های بهره به جای افزایش آنها در سال میلادی جاری حساب می كنند. گزارش نشست سیاست پولی بانك مركزی آمریكا ارزش دلار را تحت فشار منفی قرار داد و احتمال این كه طلا مرز ۱۳۰۰ دلار را بشكند وجود دارد.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار آمریكا در مقابل سبدی از شش ارز بزرگ در معاملات روز پنج شنبه به پایین ترین حد خود در حدود سه ماه اخیر سقوط كرد.

طلا به افزایش بیشتر نرخ های بهره آمریكا حساس است چونكه با بالا رفتن نرخ های بهره، هزینه نگهداری این فلز كه سوددهی ندارد، بالا می رود و جذابیت سرمایه گذاری كمتری پیدا می كند.

در این بین، ترامپ، روز چهارشنبه از مذاكرات با رهبران دموكراتیك كنگره درمورد تامین بودجه ساخت دیوار مرزی با مكزیك و گشایش مجدد دولت خارج شد و اعلام نمود: دیدار در كاخ سفید اتلاف وقت بود. از جانب دیگر، وزارت بازرگانی چین از پیشرفت مذاكرات میان واشنگتن و پكن خبر داد، اما به جزئیات بیشتر اشاره نكرد.

ذخایر طلای "اس پی دی آر گلدتراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، با ۰.۳۳ درصد افزایش در روز چهارشنبه، به ۷۹۹.۱۸ تن رسید.

در بازار سایر فلزات پرارزش هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۳۲۰.۵۰ دلار رسید، در حالیكه روز چهارشنبه تا مرز ۱۳۴۲.۴۳ دلار صعود كرده بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۵.۷۵ دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۸۲۵.۶۰ دلار رسید.
1397/10/20
15:58:26
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: بازار , بودجه , چین , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی