یك مقام مسئول اعلام كرد:

اجرای مجدد طرح برخورد با پوشاك قاچاق در مبادی عرضه از ۲۲ دیماه

اجرای مجدد طرح برخورد با پوشاك قاچاق در مبادی عرضه از ۲۲ دیماه

لوازم فلزی: عضو هیات مدیره انجمن تولیدكنندگان و صادركنندگان پوشاك، از آغاز اجرای مجدد طرح برخورد با توزیع پوشاك قاچاق در فروشگاهها آگاهی داد و اظهار داشت: از ۲۲ دیماه، مجدد با عرضه پوشاك قاچاق برخورد میگردد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، بهرام شهریاری، عضو هیات مدیره انجمن تولید كنندگان و صادركنندگان نساجی و پوشاك در جمع تولید كنندگان پوشاك ایرانی، از شروع به كار كمیته برندهای ایرانی آگاهی داد و اظهار داشت: ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز از ۱۰ دی ماه برخورد با پوشاك قاچاق خارجی را در دستور كار قرار داده؛ اما متأسفانه به سبب فشارهایی كه از بخش های مختلف اصناف و صنعت به ستاد وارد شد، طرح تنها یك روز عملیاتی شده و الان متوقف است؛ بااینكه با قول مساعد ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز مقرر شده تا از ۲۲ دی ماه مجدد اجرای آن آغاز شود.
وی اضافه كرد: اجرای طرح برخورد با پوشاك قاچاق در سطح فروشگاهها، به سبب لابی های قوی و جریان های قدرتمند، پس از گذشت یك روز متوقف گردید و البته بررسی های ما نشان داده است رئیس اتحادیه پوشاك ایران، یكی از اعضای هیات مدیره اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف تهران، از مخالفان سرسخت برخورد با پوشاك قاچاق در سطح عرضه هستند؛ ضمن اینكه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران باز با اجرای این طرح ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز مخالف است.
شهریاری اشاره كرد: البته تمامی افراد مذكور مدعی هستند كه مبارزه با قاچاق باید صورت گیرد؛ اما بهانه آنها بر هم ریختن بازار به خصوص با نزدیك شدن در روزهای پایانی سال است؛ در حالیكه ما بعنوان تولید كنندگان صاحب برند در حوزه پوشاك كاملاً قول می دهیم كه بازار را بدون هیچ كم و كاستی تأمین نماییم.
عضو هیات مدیره اتحادیه تولید كنندگان و صادر كنندگان پوشاك گفت: به قول مخالفان این طرح نیاز به سه میلیارد دلار واردات پوشاك وجود دارد در حالیكه ۶۰ میلیون دلار واردات رسمی انجام میگردد. ضمن اینكه به اعتقاد آنها برخورد باید در مبادی بوده نه اینكه چماق به دست به فروشگاه ها مراجعه نموده و مدعی مبارزه با قاچاق باشیم.
وی تصریح كرد: برخی آدرس غلط به مقامات مسئول می دهند كه بر این اساس ما از معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز درخواست كرده ایم تا بسترهای قانونی را فراهم نموده كه به جای این طرح مجدد آغاز شود؛ اما تولید كنندگان باید چند نكته را مدنظر قرار دهند و آن این كه باید قوی در صحنه باشند؛ نه اینكه اجازه دهند بار دیگر طرح متوقف شود؛ این در شرایطی است كه بعضی از موافقان اجرای این طرح روز گذشته از فرماندار شمیرانات وقت گرفته تا ایشان را ببینند؛ در حالیكه ما به ایشان آگهی می دهیم، در مقابل اجتماع ۱۰۰ نفری كه از آن می ترسند ما می توانیم دو هزار كارگر را وارد كرده و تجمع نماییم. درخواست تجمع را هم داده ایم و كار پیش روی ما خیلی مشكل است.
شهریاری اظهار داشت: مخالفان طرح ملاقات هایی با وزیر كشور، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، مدیر كل پیشگیری تعزیرات، فرماندار، استاندار و حتی دادستان داشته اند در حالیكه ما به صراحت اعلا م می نماییم انبارهای ما از پوشاك ایرانی پر است و مشكلی برای تأمین شب عید نداریم. از ۲۲ دی ماه كه مقرر است دور جدید مبارزه با پوشاك قاچاق آغاز شود همه باید پای كار آئیم و اگر مقرر است گروهی به صورت موقت مغازه های خودرا ببندند و پس از اینكه آب از آسیاب افتاد مجدد بازگشایی كنند باید با تمام قدرت به ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اطلاع دهیم.
این عضو هیات مدیره اتحادیه تولید كنندگان و صادر كنندگان پوشاك گفت: اگر مخالفان بخواهند مجدد اجرای طرح را متوقف كنند باید هزینه زیادی بدهند؛ بدین سبب ما باید پای كار بوده و از تمامی ابزارها برای عرضه پوشاك داخلی و پیشگیری از توزیع پوشاك قاچاق استفاده نمائیم.

1397/10/22
15:57:20
5.0 / 5
5123
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی