بازدید وزیر راه وشهرسازی از شهرهای جدید

تا یك سال آینده 60 هزار مسكن ایجاد می شود

تا یك سال آینده 60 هزار مسكن ایجاد می شود

لوازم فلزی: وزیر راه وشهرسازی با اشاره به سهمیه شهرهای جدید برای راه اندازی 200 هزار واحد مسكونی تا سال 1400 اظهار داشت: الان 60 هزار واحد در این قالب كلنگ زنی میگردد و در نظر داریم مسكن با قیمت مناسب در اختیار اقشار متوسط و پایین قرار دهیم.



به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در نشست شروع به كار برنامه 60 هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید كه در شركت عمران شهرهای جدید برگزار گردید اظهار نمود: سهمیه ای كه برای شهرهای جدید در برنامه راه اندازی 400 هزار واحد مسكونی در نظر گرفته شده 200 هزار واحد است كه امسال 60 هزار واحد آن آغاز میگردد.

وی با بیان این كه ما انسجامی در شركت عمران شهرهای جدید انتظار داریم كه در دوره مدیریت فعلی این مساله به خوبی دیده میگردد اظهار داشت: چیزی كه مهم می باشد این است كه شما چارچوب و برنامه منجسم دارید، نكته مهم این است كه كار را به دست اهلش بسپارید و ماهم صد درصد از شما حمایت می نماییم.

وی اشاره كرد: سازندگان باید به شما اعتماد داشته باشند، همین طور در تاریخ مقرر به وعده ها عمل كنید و خانه ها را به مردم تحویل بدهید زیر این آفت بزرگی است كه به قول، عمل نشود.

اسلامی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای راه اندازی 400 هزار واحد مسكونی تا آخر سال 1399 اظهار داشت: باید كمك نماییم كه مسكن با قیمت مناسب ارائه شود و اقشار پایین ومتوسط خانه دار شوند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: نكته دیگر این كه شهرها باید مكان های مطلوب جهت زندگی باشد وكاستی هایی كه حالا در شهرها مواجه هستیم به شهرهای جدید مهاجرت نكند رد این خصوص باید نوع خدمات واحداثات به گونی باشد سرایط مطلوب فراهم گردد ضوابط 20 گانه درباب ساختمانها رعایت شود تا شناسامه ی كه از ساختمان نمایش میگردد مطابق وعده ها باشد. پس باید نظارتهای دقیقی صورت گیرد.

اسلامی با بیان این كه نیاز داریم كانونهای محله را مطابق با تاریخ وفرهنگ خود احیا نماییم اظهار داشت: به صورت مثال در شهر جدید صدرا این اتفاق افتاده است و این شهر، به شكل خوابگاهی نیست بلكه در راه توسعه قرار دارد و یك شهر زنده و پویا شمرده می شود.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اهمیت بحث P.O.D (حمل ونقل ریل پایه) اظهار نمود: شهرهای جدید بهارستان، پرند وهشتگرد در زمینه حمل ونقل ریل پایه پیشتاز هستند. در این زمینه باید دسترسی كلیه شهروندان همچون افراد دارای معلولیت به راحتی فراهم گردد تا بتوانند در سطح شهر تردد كنند. پس در راه اندازی معابر باید این مساله مورد لحاظ قرار گیرد.

وی با اشاره به كمبود خدمات و انشعابات در پروژه های مسكونی اظهار داشت: وظیفه دستگاه های خدمات رسان است كه این زیرساخت ها را برای مردم فراهم آورد اگر كوتاهی از جانب یك فرد صورت می گیرد باید پیگیری شود.

در این نشست سید مهدی هدایت مدیر عامل شركت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: سهمیه ای كه در چارچوب تولید و عرضه مسكن مشاركتی برای پردیس در نظر گرفته شده 17 هزار واحد بود كه وزیر راه و شهرسازی هفت هزار واحد به آن اضافه كرد و بدین سبب این تعداد الان به 24 هزار واحد رسیده و بزودی آغاز خواهد شد.

محسن وطن خواهی مدیرعامل عمران پرند باز با بیان این كه امسال 9 هزار واحد در چارچوب تولید وعرضه مسكن كلنگ زنی میگردد اظهار داشت: این تعداد در سال 98 تحویل خواهد شد. به صورت كلی 26 هزار واحد برای شهر جدید پرند تعیین شده است.

همچنین زهره داود پور، عضو هئیت مدیریه شركت عمران شهرهای جدید با باین این كه الان در این شركت تمامی موضوعات به شكل تخصصی دیده میگردد اظهار داشت: با عنایت به جهش جمعیتنی كه الان در شهرهای جدید مواجه هستیم می توان گفت الان در نقطه اوج رشد جمعیت قرار داریم كه هم تهدید است و هم می تواند فرصت باشد. دراین خصوص نمایش گسترش خدمات وزیرساخت لازم است.




1397/10/25
16:33:25
5.0 / 5
4352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی