دلار در پایین ترین سطح ۳ هفته اخیر

دلار در پایین ترین سطح ۳ هفته اخیر

لوازم فلزی: با اختتام جلسه بانك مركزی آمریكا، ارزش دلار در مقابل خیلی از همتایانش كم شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از رویترز، بانك مركزی آمریكا در نشست روز گذشته خود همانطور كه انتظار می رفت، نرخ بهره را بدون تغییر نگه داشت و با عقب نشینی از رویكرد قبلی خود در افزایش نرخ بهره اعلام نمود رویكرد صبر و انتظار را در پیش خواهد گرفت. میشل مك كارتی، استراتژیست ارزی مؤسسه سی ام سی ماركتس اظهار داشت: واكنش عاقلانه بانك مركزی بدان معناست كه شانس وقوع ركود در اقتصاد آمریكا كمرنگ شده است.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد با ۰.۱ درصد كاهش و ایستادن در سطح ۹۵.۲۶ واحدی در ضعیف ترین سطح ۳ هفته اخیر خود قرار گرفت.
مك كارتی اضافه كرد: اگر سطح حمایتی ۹۵ واحدی شاخص دلار بشكند شاهد كاهش های بیشتر در ارزش دلار خواهیم بود، انتظار دارم عملكرد مناسبی را از دلار استرالیا، نیوزلند و كانادا شاهد باشیم.
در مقابل دلار استرالیا، دلار آمریكا در ادامه ناكامی های این هفته ۰.۲ درصد عقب نشست تا هر دلار استرالیا به ۰.۷۲۶۴ دلار آمریكا برسد. این بزرگ ترین صعود دلار استرالیا در چهار هفته اخیر شمرده می شود.
فرانك سوئیس باز با پیشروی ۰.۱۵ درصدی خودرا به حوالی ۱.۰۰۸ دلار رساند. هر دلار آمریكا با ۰.۱ درصد عقب نشینی در مقابل همتای كانادایی خود به ۱.۳۱۳۰ دلار كانادا رسید.
بنظر می رسد امسال برای دلار به مانند سال قبل درخشان نخواهد بود مگر اینكه آمریكا بتواند مساله نرخ بهره و همین طور جنگ تجاری با چین را حل و فصل كند. جروم پاول، رئیس بانك مركزی آمریكا گفت احتمال افزایش نرخ بهره توسط این بانك ضعیف شده است. به عقیده تحلیلگران این جمله احتمالاً بدان معنا خواهد بود كه اقتصاد آمریكا در مرحله حساسی قرار دارد.
در معاملات امروز، یورو باز با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱.۱۵۰۴ دلار رسید. پوند باز كه به سبب اختلاف بین دولت و مجلس انگلیس درباب چگونگی خروج از اتحادیه اروپا د ر وضعیت مناسبی قرار ندارد با ۰.۱ درصد افزایش به ۱.۳۱۳۱ دلار رسید.1397/11/11
22:30:48
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: اقتصاد , چین , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی