رشد اقتصادی كره جنوبی در پایین ترین سطح 6 سال اخیر

رشد اقتصادی كره جنوبی در پایین ترین سطح 6 سال اخیر

به گزارش لوازم فلزی باوجود رشد اقتصادی خوب در سه ماهه پایانی سال 2018، رشد اقتصادی این كشور در مقایسه با سال های اخیر كاهش یافته است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از تریدینگ اكونومیكس، اقتصاد كره جنوبی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ رشد ۳.۱ درصدی را تجربه كرده است كه در مقایسه با رشد دو درصدی ثبت شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۷، افزایشی حدوداً ۵۰ درصدی داشته است. این نرخ رشد كه سریع ترین رشد پنج فصل اخیر چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا به حساب می آید، عمدتاً ناشی از رشد ۲.۸ درصدی بخش تولید و ۲.۷ درصدی بخش خدمات بوده است.
البته رشد تمامی بخش ها مثبت نبوده است و بخش ساخت وساز شاهد رشد منفی ۵.۸ درصدی در این بازه زمانی بوده است. اقتصاد كره جنوبی در سال ۲۰۱۸ در مجموع رشد ۲.۷ درصدی را به ثبت رساند كه پایین ترین رشد از سال ۲۰۱۲ و ۰.۴ درصد كمتر از رقم ثبت شده در سال ۲۰۱۷ بود.
آن طوركه وزارت اقتصاد این كشور اعلام نموده است، در سال ۲۰۱۸ رشد مخارج دولتی معادل ۷.۱ درصد و مصرف نهایی معادل ۳.۶ درصد بوده است. از آن طرف سرمایه گذاری ثابت ناخالص ۳.۶ درصد كاهش یافته است.
مؤسس رتبه بندی "مودی" هم در گزارش جدید خود از اقتصاد كره جنوبی پیش بینی كرده است رشد اقتصادی امسال كره جنوبی به ۲.۱ درصد كاهش پیدا كند كه ۰.۲ درصد كمتر از پیش بینی قبلی آن است. كاهش رشد اقتصادی جهان، كاهش تقاضا برای كالاهای كره ای در میان واردكنندگان بزرگ از این كشور و كاهش حجم سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، همچون عوامل ذكر شده توسط مؤسسه مودی برای كاهش رشد اقتصادی كره جنوبی بوده است.
دولت كره جنوبی امسال دستیابی به رشد ۲.۶ درصدی را هدف گذاری كرده است كه مطابق با پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی امسال این كشور است.
دولت كره جنوبی اعلام نموده است به منظور تقویت رشد اقتصادی در نظر دارد از صادركنندگان حمایت بیشتری كند. وزارت بازرگانی، صنایع و انرژی كره در ماه مارس اعلام نموده بود دولت بسته ای به ارزش ۳ تریلیون وون (۲۰۸.۵۲ میلیارد دلار) برای این منظور تهیه دیده است كه در دو مرحله و در دو نیمه امسال به كانال های مربوطه تزریق خواهد شد.1397/12/16
13:43:35
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی