در پاسخ به مهر عنوان شد:

جزئیات طرح مورد تأیید دولت برای تهاتر كالا

جزئیات طرح مورد تأیید دولت برای تهاتر كالا

لوازم فلزی: مجری طرح بازار تهاتری كالا با برشمردن خصوصیت های مبادلات كالایی برپایه الگوی پته در بازارهای داخلی و خارجی اظهار داشت: با شش كشور دنیا، رایزنی ها برای تامین كالاهای مورد نیاز كشور شروع شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، علاءالدین ختایی در نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به تدوین آئین نامه تهاتر كالا از جانب دولت اظهار داشت: در این طرح تلاش داریم مایحتاج كشور را در دوران تحریم، با یك روش الكترونیكی تأمین كرده و در مقابل ظرفیت های خالی بنگاه های داخلی و تولیدی كشور را هم فعال سازیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، تصریح كرد: پیشنهاد تهاتر كالا را در دوران تحریم ما به وزارت اقتصاد و دولت عرضه كردیم و تلاش داریم از تمام ظرفیت های داخلی و خارجی برای تأمین مایحتاج مورد نیاز كشور در دوران تحریم بهره گیری نماییم. بر این اساس از تمام مجموعه هایی كه توانایی اجرای این كار را داشته باشند، استقبال كرده و حاضر به همكاری هستیم.
ختایی اضافه كرد: هدف اصلی ما ایجاد اشتغال و تأمین مایحتاج مورد نیاز مردم است. چون كه منابع زیادی در كشور به لحاظ نیروی انسانی و منابع طبیعی وجود دارد كه می توان به اتكای آنها نیازهای كشور را در شرایط سخت تأمین كرد.
مجری طرح تهاتر كالا تصریح كرد: علاوه بر این حاضریم با بورس كالا در خصوص تهاتر كالاهایی كه در این بورس وجود دارد میان تولید كنندگان و مصرف كنندگان همكاری نماییم و از جانب دیگر به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هم رسماً اعلام نموده ایم كه حاضریم بازار تهاتری را برای قطعات یدكی خودرو با دو خودروساز بزرگ یا صنایع فولاد، سیمان و مواد غذایی راه اندازی نماییم.
وی افزود: در فعالیت های عمرانی هم طی سالهای اخیر با روش های قراردادی و تهاتری كار كرده و الان آمادگی داریم هرجا تقاضا باشد، پاسخ دهیم.
ختایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص مبحث دریافت تضامین لازم جهت تهاتر كالا در خارج از كشور تصریح كرد: تضامین نكته بسیار مهمی است كه ما آنرا با دولت هم مطرح كرده و الان هم كه در بخش های بین المللی قراردادهایی رابا بلغارستان، تركیه، چین، كانادا، امارات و استرالیا پیگیری می نماییم، نیازمند این هستیم كه دولت در عرضه تضامین لازم، ما را كمك نماید.
وی اضافه كرد: البته دریافت تضامین لازم برای كالاهای مختلف می تواند از جانب كارخانجات هم تأمین شود تا بتوان در این راستا به كمك دولت آمد. در عین حال با بانك ها هم در حال مذاكره هستیم تا در سطح خرده فروشی هم جهت راه اندازی بازار تهاتری كالا از سپرده های مردم بعنوان تضمین بهره گیریم.
مجری طرح تهاتر كالا خاطرنشان كرد: در سطح خرده فروشی هم مردم می توانند كالاهای مورد نیاز خویش را از محل فروش كالاهای مازادی كه در اختیار دارند، تأمین كرده و مابه ازاء آن سپرده بانكی یا هر وثیقه دیگر خویش را هم بعنوان تضمین عرضه كنند ضمن اینكه این تضامین تا ۶ ماه قابلیت عمل دارد.
ختایی تاكید كرد: ما تلاش داریم تا علاوه بر تهاتر كالا در بازارهای داخلی و خارجی، ظرفیت های خالی كارخانجات را هم با مایحتاجی كه دارند همچون مواد اولیه و ماشین الات پر نماییم و از ظرفیت های خالی آنها علاوه بر تولید كالاهای داخلی به منظور اشتغال زایی هم بهره گیریم.
وی در انتها تصریح كرد: تكنولوژی تهاتر این روزها از جانب خیلی از كشورهای دنیا به شكل مدرن مورد توجه قرار می گیرد كه البته ما هم در بازار قدیم در شكل پته از همین روش استفاده می كردیم اما حالا تلاش داریم تا با شكل و شمایلی مدرن در چارچوب تهاتر كارت از این ظرفیت بهره برداری نماییم.

1397/12/21
00:06:33
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی