برای ۲۳ سال آینده پیش بینی می شود

سهم ایران در تأمین انرژی جهان

سهم ایران در تأمین انرژی جهان

به گزارش لوازم فلزی برخی پیش بینی ها از آن حكایت می كند كه در آینده نه چندان دور، انرژی های تجدیدپذیر جایگزین انرژی های فسیلی خواهند شد و نفت و گاز در سبد انرژی جهانیان سهمی نخواهد داشت؛ موضوعی كه آخرین چشم انداز مجمع كشورهای صادركننده گاز نه تنها آنرا رد كرده بلكه سهم زیادی برای ایران در تأمین انرژی مورد نیاز جهان پیش بینی كرده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، آخرین چشم انداز مجمع كشورهای صادركننده گاز كه در ماه دسامبر ۲۰۱۸ انتشار یافته از آن حكایت می كند كه در چشم انداز سال ۲۰۴۰، جمعیت جهان ۱.۷ میلیارد افزوده می شود كه از این میزان ۱.۶ جمعیت شهری است. افزایش جمعیت شهری به این مفهوم است كه تقاضا برای انرژی افزایش پیدا خواهد نمود. نكته حائز اهمیت آن است كه این افزایش جمعیت بیش تر در كشورهایی است كه انرژی ندارند؛ ازاین رو انرژی مورد نیاز آنها باید از كشورهای دارنده انرژی تأمین شود.
رشد اقتصاد جهانی بر اساس گزارش مذكور ۳.۴ درصد در سال خواهد بود كه این میزان در كشورهای توسعه یافته پایین تر است. در كشورهای در حال توسعه در آسیا كه هند و چین را شامل می شود، بالاتر بوده و ۴.۳ درصد است. رشد اقتصادی هند ۵.۹ و رشد اقتصادی چین ۴.۷ درصد خواهد بود.
تقاضا برای گاز چقدر خواهد بود؟
بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ تقاضای جهانی برای گاز طبیعی به میزان ۲.۴ درصد در سال افزایش پیدا كرد. پیش بینی ها از آن حكایت می كند كه تقاضا برای گاز طی ۲۳ سال آینده ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و به میزان تقاضا برای گاز ۱۷۱۸ میلیارد مترمكعب اضافه می شود كه بیشتر این نیاز در آسیا، آمریكای شمالی، اوراسیا، اروپا و در نهایت در خاورمیانه است.
هم اكنون ۲۲ درصد انرژی جهانی از گاز تأمین می شود كه این میزان در سال ۲۰۴۰ به ۲۶ درصد می رسد. این در شرایطی است كه تقاضا برای نفت از ۳۲ درصد به ۲۹ درصد كاهش خواهد یافت.
برآوردها از آن حكایت می كند كه آمریكا، روسیه، چین و ایران عرضه كننده های اصلی گاز در دنیا هستند.
تجدیدپذیرها جایگزین فسیلی ها خواهند شد؟
در سال ۲۰۱۷، ۸۱ درصد انرژی مورد نیاز جهان از انرژی های فسیلی تأمین شده است و این میزان در ۲۳ سال آینده به ۷۶ درصد می رسد. طبق برآوردهای انجامی، این میزان در بدترین حالت به ۵۶ درصد خواهد رسید. انتظار می رود تقاضای جهانی انرژی بین سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۴۰ هر سال ۱۱ درصد افزایش یابد و به صورت كلی ۲۸ درصد رشد داشته باشد.1398/01/03
15:10:22
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: اقتصاد , چین , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی