مالكان خودرو تا 24 فروردین مهلت دارند

جریمه عدم پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها

جریمه عدم پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها

به گزارش لوازم فلزی با عنایت به الكترونیكی شدن عوارض چهار آزادراه از صبح ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷، در صورتیكه مالكان خودروهای عبوری از این مناطق، تا ۲۴ فروردین ماه عوارض خویش را پرداخت نكنند ۳۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. بعد از ۲۴ فروردین هم تنها مهلت ۴۸ ساعته برای پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراه ها در نظر گرفته شده است.


سید حسین میرشفیع – معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل - در گفتگو با ایسنا، با اشاره به این كه از صبح ۲۸ اسفندماه سال ۱۳۹۷ عوارض چهار آزادراه تهران – ساوه، قزوین – زنجان، كرج – قزوین، تهران – قم الكترونیكی شد، اظهار نمود: روش پرداخت عوارض در این چهار آزادراه از ۲۸ اسفندماه سال قبل به صورت الكترونیكی درآمد تا پلاك خودرو توسط دوربین های مربوطه خوانده شود.
وی افزود: تا ۲۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸، به مالكان خودرو فرصت داده ایم تا عوارض الكترونیكی این چهار آزادراه را پرداخت نمایند و در صورتیكه نسبت به این مساله اقدام نكنند به میزان ۳۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.
به قول میرشفیع، برای افرادی كه با چنین نرم افزارهایی آشنایی ندارند دستگاه های كارت خوان (POS) در مجتمع های خدماتی در نظر گرفته شده تا از این طریق عوارض خویش را پرداخت كنند. این در شرایطی است كه دستگاه های مربوطه در محل عوارضی ها استقرار نیافته تا از این طریق ترافیكی در محل عوارضی ها ایجاد نشود.
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در مورد این كه اگر شماره تلفن مالك خودرویی در سامانه پلیس ثبت و یا بروز نشده باشد چگونه از استعلام بدهی عوارض خود آگاه می شود، اظهار داشت: در اپلیكیشن های مربوطه استعلام بدهی برای صاحبان خودرو وجود دارد و از راه شماره پلاك خودروی خود می توانند بدهی شان را استعلام و پرداخت كنند و علاوه بر این كیف پول خویش را شارژ نمایند.
وی تصریح كرد كه بعد از تاریخ ۲۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ مهلت پرداخت الكترونیكی عوارض ۴۸ ساعته خواهد بود و مالكان خودرو از هر آزادراهی كه عبور می كنند با ظرف این مدت عوارض شان را پرداخت كنند و در غیر این صورت مشمول جریمه ۳۰ هزار تومانی خواهند شد.
به قول معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كلیه افراد می توانند با رجوع به سایت AANIRO.IR نسبت به چگونگی پرداخت عوارض الكترونیكی آزادراه ها كسب اطلاع كنند. علاوه بر این از این پس برای پرداخت عوارض آزادراه ها نیاز به خرید تگ از بانك مسكن نیست و با عنایت به روش های اعلامی كلیه صاحبان خودرو می توانند عوارض الكترونیكی آزادراه ها را پرداخت كنند.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، با عنایت به شروع به كار چهار سامانه دریافت عوارض الكترونیكی آزادراه ها از صبح ۲۸ اسفندماه سال جاری جهت دریافت مبالغ مربوط كه شامل آزادراه های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، كرج–قزوین و تهران–قم می شود صاحبان خودرو می توانند از راه اپلیكیشن های تاپ، كیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانك پارسیان و دستگاه های پوز پاسارگاد محدوده آزادراه ها عوارض خویش را پرداخت كنند.1398/01/17
15:02:51
5.0 / 5
4680
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی