هیجان های بورسی كم شد

هیجان های بورسی كم شد

به گزارش لوازم فلزی امروز در بازار سهام باوجود افت قیمت سهام در چند نماد تاثیرگذار، روند رشد نماگر اصلی بازار تداوم داشت اما از هیجان هفته گذشته كاسته شده و بازار سهام خویش را با اخبار تطبیق می دهد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا از آغاز امسال تا به امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس تهران نشان از بازده متوسط ۱۸ درصدی دارد. در عین حال در ایام اخیر، قیمت ها در بورس حالتی نوسانی به خود گرفته و شاخص حركت زیگزاگ واری را ادامه می دهد.
جو كلی بازار سهام در این روزها به نحوی شده كه به شدت تحت تأثیر اخبار است و با كوچك ترین خبری در سطح بین الملل، بازار خویش را با آن تطبیق می دهد. تولید خیلی از شركت ها رشدی نداشته و افزایش قیمت ها مربوط به قیمت ارز و تورم است. خیلی از كارشناسان معتقدند كه اگر این روند ادامه داشته باشد و سودآوری ناشی از افزایش تولید نداشته باشیم به ندرت افزایش تورم در هزینه ها شناسایی می شود و این مورد می تواند شرایط بازار را متحول كند.
در نخستین روز كاری این هفته شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۷۳۲ واحد رشد كرد و تا رقم ۲۱۲ هزار و ۷۴۹ واحدی بالا رفت. در عین حال شاخص كل هم وزن هم توانست هم جهت با نماگر اصلی رشد كند و بعد از ۱۰۱۱ واحد افزایش در تراز ۴۶ هزار و ۷۴۹ واحدی بایستد.
شاخص آزاد شناور هم ۲۲۹۷ واحد افزایش یافت و تا عدد ۲۳۹ هزار و ۴۰۲ واحدی بالا رفت. شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۱۶۱۱ و ۱۸۷۸ واحد رشد كردند.
در عین حال فولاد مباركه اصفهان با ۱۹۶ واحد تأثیر كاهنده بیشترین تأثیر را روی شاخصهای بازار سرمایه داشت و در كنار فولاد، ملی صنایع مس ایران هم ۱۲۴ واحد در كاهش شاخص ها تأثیرگذار بود اما این مورد نتوانست سبب شود برآیند حركت های شاخص به سمت پایین باشد.
مخابرات ایران، بانك ملت، معدنی و صنعتی گل گهر و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید هم از سهم هایی بودند كه هر كدام به ترتیب ۱۷۵، ۱۲۱، ۱۲۰ و ۱۱۳ واحد تأثیر افزاینده روی شاخصهای بازار سرمایه داشتند.
هرچند كه فشارهای عرضه در دو نماد از گروه فلزات اساسی سبب تأثیر كاهنده روی شاخصهای بازار شد، اما بیشتر سهم های این گروه هم جهت با موج كلی بازار با افزایش قیمت روبرو شدند.
در گروه محصولات شیمیایی هرچند كه صنایع پتروشیمی خلیج فارس ۸۳ واحد تأثیر كاهنده روی شاخص ها داشت، اما در مجموع خیلی از نمادهای این گروه هم توانستند هم جهت با فضای كلی بازار رشد كند.
خودرویی ها هم هرچند كه چند نماد بزرگ با كاهش قیمت اندكی روبه رو شدند، اما در نهایت جو كلی این گروه امروز مثبت بود و خودرویی ها جزو گروه های با ارزش معاملات بالا بودند؛ به صورتی كه ۴۱۹ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۱۵ میلیارد تومان در این گروه دادوستد شد. در گروه بانك ها و مؤسسات اعتباری حجم معاملات بیشتر از ۱.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید و ارزش آن تا نزدیكی رقم ۹۱ میلیارد تومان بالا رفت.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱، ۱۱۲ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۳.۸ میلیارد سهم و اوراق مالی بود.
آیفكس هم با رشد ۲۹.۱۸ واحدی روبه رو شد و رقم ۲۶۱۲ را تجربه نمود. ارزش معاملات این بازار تا رقم ۶۴۲ میلیارد تومان بالا رفت و حجم معاملات رقم ۱.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.1398/02/28
14:52:08
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی