نایب رئیس انجمن صنایع چرم مطرح كرد

مذاكره برای واردات پوست از كشورهای همسایه

مذاكره برای واردات پوست از كشورهای همسایه

به گزارش لوازم فلزی نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران از سه برابر شدن قیمت مواد اولیه صنعت چرم اطلاع داد و اظهار داشت كه این انجمن در حال رایزنی با سازمان های مربوطه برای واردات پوست از كشورهای همسایه است.


عباس تركمن در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مقرون به صرفه نبودن پرورش دام برای دامداران سبب كاهش چشم گیر كشتار دام شده است.
وی اظهار نمود: با توجه مشكلات مربوط به مراودات بانكی ناشی از تحریم ها، انجمن صنایع چرم ایران از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان دامپزشكی درخواست كرده كه اجازه واردات پوست از كشورهای همسایه صادر شود.
نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به جاری بودن گفت وگوهایی بین این انجمن و سازمان دامپزشكی كشور، استانداردهای این سازمان در زمینه واردات پوست را غیرمنطقی خواند و اظهار نمود: هنوز تصمیم نهایی درباره واردات پوست از كشورهای همسایه اتخاذ نشده و سختگیری های سازمان دامپزشكی در زمینه اجازه واردات پوست به كشور سبب شده كه پوست كشورهای عراق، آذربایجان و ارمنستان به كشورهای دیگر صادر شود.
تركمن با اشاره به اینكه تأمین مواد اولیه صنعت چرم، معضل بیكاری و ركود این صنعت را برطرف خواهد كرد، اظهار داشت: وضعیت كشتارگاهی كه در گذشته روزانه ۲۰۰ رأس گاو و ۱۰۰۰ گوسفند كشتار داشت، امروز به ۲۰ كشتار در روز رسیده كه این وضعیت سبب افزایش سه برابری قیمت پوست و مواد اولیه شده است؛ به صورتی كه قیمت پوست در میانه سال قبل حدود ۵، ۰۰۰ هزار تومان بوده اما امروز بیشتر از ۱۵ هزار تومان به دست تولیدكنندگان می رسد.
وی اظهار نمود: صنعت چرم با فعال بودن در سه شهر تهران، مشهد و تبریز، در سال های گذشته با كمتر از ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت نموده كه با مشكلات اخیر ظرفیت فعال این صنعت كمتر هم شده است.1398/03/02
12:59:44
5.0 / 5
4585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی