دستیار ویژه وزیر صنعت؛

۱۴۰هزار خودرو بزودی عرضه می شود

۱۴۰هزار خودرو بزودی عرضه می شود

لوازم فلزی: دستیار ویژه وزیر صنعت اظهار داشت: هفته گذشته قسمتی از قطعات خودرو های انبار شده سایپا و ایران خودرو تأمین شد و بزودی علاوه بر عرضه تولید روزانه بیشتر از 140 هزار خودرو به بازار عرضه می شود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صادق نجفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قطعات خودروی دو شركت خودروساز گفت: نمایشگاه های دائمی كه امروز در سایپا و ایران خودرو دایر شده، ابتكار و پیشنهاد رضا رحمانی «وزیر صنعت، معدن و تجارت» بوده است. كشور در شرایط كنونی در یك جنگ اقتصادی قرار دارد. همه باید این جنگ اقتصادی را بپذیرند و برای رفع مشكلات كشور از تمام توان شأن استفاده كنند.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه ها را افزایش توان تولید داخلی عنوان نمود و اظهار داشت: به نمایش گذاشتن قطعات وارداتی مورد نیاز برای استارت آپ ها، صنعتگران، متخصصان، جوانان، صاحبان كارخانه هایی كه در این عرصه ها مشغول هستند و … همه را پای كار می آورد و توان تولید داخل را بیشتر می كند.
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان كرد: در كشور توان طراحی، ریخته گری، ماشین افزار و تأمین مواد اولیه مورد نیاز را داریم. در واقع تمام قطعاتی كه در این نمایشگاه وجود دارد را می توانیم در داخل كشور تولید نماییم. قبل از این هم می توانستیم این قطعات را تولید نماییم، اما غفلت كردیم.
نجفی با اشاره به مردم، صنعتگران و متخصصین اظهار داشت: اینجا یكی از سنگرهای خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی می باشد. اینجا یكی از سنگرهایی است كه باید با تمام توان و آرایش نظامی كه رهبر معظم انقلاب فرمودند بایستیم و كار نماییم. جوانان كشور در مدت كمی كه این نمایشگاه ها دایر شده است، برای تولید داخل پای كار آمده اند.
وی افزود: باید مشكل قطعه سازان مشكل خود ما باشد. امروز در كشور مدیران و كارشناسانی می خواهیم كه به این مملكت عشق داشته باشند و در همراهی كردن صنعتگران كوتاهی نكنند.
دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه دشمن با تمام توان آمده است، اشاره كرد: دشمن برای جنگ اقتصادی نیرو می چیند. مدیران سایپا و ایران خودرو فرماندهان این جنگ هستند و ما باید با تمام توان به آنها كمك نماییم.
۴ هزار میلیارد تومان از تسهیلات قطعه سازان پرداخت شده است
نجفی افزود: ۴ هزار میلیارد تومان از تسهیلاتی كه قطعه سازان درخواست داده بودند، پرداخت گردید. در مواردی مشكل ارزی داشتند كه با هماهنگی های وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با بانك مركزی رفع شد. می توانیم با ارتقا داخلی مشكلات را رفع نماییم. اگر بتوانیم به مردم نشان بدهیم كه تلاش می نماییم آنها هم ما را همراهی می كنند.
وی اشاره كرد: حدود ۱۴۰ هزار خودرو در پاركینگ های ایران خودرو و سایپا به سبب كمبود چند قطعه مانده است. البته قسمتی از این مشكلات رفع شده است و بزودی این خودرو ها تكمیل می شوند. ایران خودرو و سایپا روزانه بیشتر از ۲ هزار خودرو عرضه می كنند و این نشان دهنده تلاش آنها است.
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: قابل قبول نیست مردم به خاطر مشكلاتی كه برای صنعت خودرو پیش آمده است با مشكل مواجه شوند. ما به تمام خودروسازان به خصوص این دو خودروساز بزرگ اخطار می دهیم. تهدیدی پیش آمده است كه باید به فرصت تبدیل گردد. همه شامل مسئولان، رسانه ها، مردم، فضای مجازی و … باید هم سو شوند. در زمان هشت سال دفاع مقدس با دست های خالی كارهای زیادی انجام دادیم، امروز هم می توانیم. اگر این طور پیش برویم، در چند ماه آینده بیشتر از ۹۰ درصد از قطعات وارداتی را می توانیم در كشور تولید نماییم.
نجفی درباب افزایش قیمت خودرو در بازار عنوان كرد: فقط یك بخش از گرانی خودرو به خودروسازان مربوط می شود. بخش دیگر آن به نقدینگی جامعه، سرمایه ای شدن خودرو، دلال ها و حتی فضای مجازی مربوط می شود. اگر بتوانیم عرضه و تقاضا را متعادل نماییم، خیلی از این مشكلات حل می شود.
وی درباب اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تقویت تولید داخل اظهار داشت: بزرگترین اقدامی كه وزارت صنعت انجام می دهد كمك به تأمین نقدینگی ریالی و ارزی تولیدكنندگان در بخش های مختلف است. همین طور هماهنگی و ایجاد یك ارتباط مناسب بین تولید كنندگان و تأمین كنندگان مواد اولیه و ایجاد هماهنگی بین بخشی بازار و زنجیره ها در دست اقدام است.
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباب واردات خودرو های هیبریدی عنوان كرد: چنانچه این قانون در مجلس تصویب شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت تابع قانون است و این كار را انجام می دهد.


منبع:

1398/03/05
14:55:17
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , چین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی