هدف گذاری رهاسازی ۴۳۰ میلیون قطعه بچه ماهی و میگو امسال

هدف گذاری رهاسازی ۴۳۰ میلیون قطعه بچه ماهی و میگو امسال

لوازم فلزی: طبق برنامه ششم توسعه، تولید و رهاسازی 430 میلیون قطعه انواع بچه ماهی و میگو به منظور حفظ ذخایر آبزیان در حوزه های دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان و آب های داخلی كشور در سال 98 هدف گذاری شده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، مدیركل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیكی آبزیان سازمان شیلات ایران با بیان این مطلب، اظهار نمود: از این میزان هدف گذاری برای تولید و رهاسازی بچه ماهی، سهم دریای خزر در زمینه ماهیان استخوانی و خاویاری ۲۹۰ میلیون قطعه در استان های گیلان، مازندران و گلستان است.
ناصر كرمی راد اضافه كرد: از ۲۹۰ میلیون قطعه برنامه رهاسازی بچه ماهی، ۲۸۶ میلیون قطعه گونه ماهیان استخوانی و ۴ میلیون قطعه گونه ماهیان خاویاری را در استان های شمالی در دستور كار قرار داده ایم.
وی اظهار داشت: سهم استان گیلان تولید و رهاسازی ۱۴۶ میلیون قطعه بچه ماهی از گونه استخوانی و خاویاری و سهم استان مازندران ۶۸.۳ میلیون قطعه امسال است.
كرمی راد سهم استان گلستان را در زمینه تولید و رهاسازی بچه ماهی از گونه استخوانی و خاویاری را ۷۵.۵ میلیون قطعه عنوان نمود.
وی پیش بینی نمود كه در زمینه تولید و رهاسازی بچه ماهی از گونه ماهیان استخوانی در مازندران، بیشتر از عدد برنامه تحقق یابد بطوریكه ۸۰ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی رهاسازی شود.
مدیركل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیكی آبزیان سازمان شیلات ایران در عین حال برآورد كرد كه اهداف برنامه امسال در زمینه تولید و رهاسازی بچه ماهی از انواع ماهیان استخوانی در استان های گیلان و گلستان نیز تحقق یابد.
وی در مورد رهاسازی بچه ماهی از انواع ماهیان خاویاری در استان های شمالی كشور اظهار داشت: هدف برنامه امسال در سه استان شمالی كشور، رهاسازی ۴ میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری است كه با عنایت به میزان صید مولدین ماهیان خاویاری از دریای خزر پیش بینی می نماییم ۳ میلیون قطعه بچه ماهی خاویاری رهاسازی شود.
كرمی راد اذعان كرد: تمام رهاسازی بچه ماهی ها در رودخانه های منتهی به دریای خزر در سه استان شمالی با مشاركت اتحادیه ها و تعاونی های صیادی در امر صید مولد، حمل و نقل و رهاسازی انجام می گیرد.
وی برآورد كرد كه ۹۷ درصد بچه ماهی هایی كه در رودخانه ها رها می شوند، به دریا برسند.
منبع:

1398/03/19
15:16:20
5.0 / 5
4753
تگهای خبر: تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی