در پاسخ به مهر عنوان شد

توزیع كنندگان كالای اساسی خواهان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی

توزیع كنندگان كالای اساسی خواهان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی

لوازم فلزی: رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به اینكه عرضه كنندگان كالا خواهان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی از واردات كالاهای اساسی هستند، اظهار داشت: روند كاهش قیمت كالاهای اساسی در بازار شروع شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، امیرخسرو فخریان امروز سه شنبه هشتم مردادماه ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به اینكه توزیع كنندگان كالا خواهان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی از واردات كالاهای اساسی هستند اظهار داشت: هم اكنون عرضه كالاهایی با مشكل مواجه می باشد كه ارز دولتی می گیرند و میزان عرضه آنها با برخی مشكلات مواجه بوده است.
رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر اضافه كرد: الان دلار ۴۲۰۰ تومانی بر روی كالاهایی همچون شكر، برنج هندی و روغن عرضه می شود كه در مورد برنج و روغن مشكلی در عرضه وجود ندارد ولی در مورد شكر امیدواریم كه اگر ارز دولتی برداشته شود، بازار متعادل گردد.
وی خاطرنشان كرد: درخواست ما آن است كه واردات كالاهای اساسی با ارز نیمایی صورت گیرد تا بر روی توزیع آنها هم مشكلی به وجود نیاید.
فخریان با استقبال از بازگشت شركت پشتیبانی امور دام و بازرگانی دولتی ایران به وزارت صنعت معدن و تجارت تصریح كرد: باآنكه وزارت جهاد كشاورزی بر روی توزیع و عرضه كالاها زحمات زیادی متحمل شده است، ولی به نظر می آید وزارت صنعت بتواند مسئولیت توزیع و عرضه كالاها را به شكل بهتری انجام دهد.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، از كاهش نرخ برخی كالاهای اساسی در بازار اطلاع داد و اظهار داشت: روند كاهشی قیمت كالاها با فراوانی عرضه شروع شده و الان رب گوجه فرنگی از قیمت مصرف كننده ۲۲ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان كاهش یافته و این كاهش نرخ در سطح فروشگاه های زنجیره ای اعمال شده است.
رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای اظهار داشت: طرحی در دست انجام است كه با همكاری دانشگاه امیركبیر بتوان اصلاح نظام توزیع كشور را پایه ریزی كرد كه بر این اساس پیشبینی ما آن است كه اگر شبكه توزیع اصلاح گردد، نرخ كالاها حداقل ۱۵ درصد ارزان تر خواهد شد.
فخریان تصریح كرد: الان در سطح فرشگاه های زنجیره ای كالاها به صورت میانگین ارزان تر از سطح شهر است و البته در مورد كالاهای مختلف، مبحث متفاوت می باشد ولی به هر حال بر روی سبد خانوار به صورت میانگین ۱۵ درصد كالاها در فروشگاه های زنجیره ای ارزان تر است.
رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای اظهار داشت: ما در سطح فروشگاه های زنجیره ای به صورت مرتب نرخ ۲۷ قلم كالای ضروری مورد نیاز مردم را رصد می نماییم و امیدواریم سامانه وزارت صنعت معدن و تجارت برای رصد قیمت ۱۰۰ قلم كالای اساسی هم منجر به نتیجه مناسب تر بشود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای ۱۰۹ عضو، ۱۲۹ برند و ۴۶۰۰ شعبه دارد اظهار داشت: ۱۵۰۰ شعبه در تهران و ۳۱۰۰ شعبه در شهرستان ها در مجموع ۱.۷ میلیون متر مربع سطح پوشش را به خود اختصاص داده اند و ۵۰ هزار نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به كار هستند.
فخریان اظهارداشت: فروشگاه های زنجیره ای طی سالهای گذشته از رشد مناسبی برخوردار بوده اند و از ۴۶۰۰ شعبه، هزار تا ۱۵۰۰ شعبه فرانچایز هستند.


منبع:

1398/05/08
22:17:56
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: بازار , دولت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی