اردكانیان: مسائل باقیمانده بین ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه هرمزگان حل شد

اردكانیان: مسائل باقیمانده بین ایران و روسیه برای ساخت نیروگاه هرمزگان حل شد

به گزارش لوازم فلزی وزیر نیرو با اشاره به دستاوردهای سفر خود به مسكو اظهار داشت: در این سفر مسائل باقیمانده برای راه اندازی نیروگاه 1400مگاواتی هرمزگان میان ایران و روسیه حل شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: سیاست ما بطور كلی این است كه به سمت مشاركت صددرصدی بخش خصوصی در تولید برق حركت نماییم. البته در آینده به دنبال آن هستیم كه شرایطی را فراهم نماییم كه مشاركت بخش خصوصی صرفا محدود به تولید نباشد، بلكه برای شبكه های انتقال هم سازوكارهایی را پیش بینی نماییم تا بخش خصوصی بتواند در این بخش هم سرمایه گذاری كند.

وزیر نیرو اشاره كرد: هم اكنون وزارت نیرو فقط در بخش تولید برق حدود ۳۸ درصد نیروگاه ها را در اختیار دارد و مابقی را بخش خصوصی مدیریت می كند.

اردكانیان درباره دستاوردهای سفر اخیرش به روسیه اظهارداشت: یكی از مهمترین نتایج این سفر حل و فصل مسائل باقیمانده پیرامون عملیاتی شدن قرارداد راه اندازی نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریك هرمزگان بود كه این مساله حل شد. این مسئله در ملاقات آتی روسای جمهور ایران و روسیه كه در آنكارا برنامه ریزی شده است، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تمام امضاهایی كه باید برای الحاقیه قرارداد نیروگاه سیریك تكمیل شود، به سرانجام خواهد رسید.

وزیر نیرو با اشاره به اینكه كل اعتبار درنظر گرفته شده برای راه اندازی این نیروگاه بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار برآورد شده است، اشاره كرد: انتظار ما این است كه در فاصله دو یا سه ماه آینده حدود ۲۲۰ میلیون دلار از اعتباری كه برای راه اندازی این نیروگاه در نظر گرفته شده است، پیمانكار مربوطه بتواند به كارگاه بیاورد.

منبع:

1398/06/13
20:22:25
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: تولید , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی