پیشبینی قیمت طلا در هفته آینده

پیشبینی قیمت طلا در هفته آینده

به گزارش لوازم فلزی یك كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اینكه افزایش ارزش اونس جهانی در هفته گذشته از كاهش قیمت طلا و سكه در بازار داخلی جلوگیری كرد، اظهار داشت: پیشبینی ها بر آن است كه در هفته آینده با عنایت به كاهش تقاضا، داد و ستد و افت ارزش اونس جهانی، ارزش طلا و انواع سكه روند نزولی به خود بگیرند.


محمدرضا كشتی آرای در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در هفته گذشته ارزش اونس جهانی به بالاترین نرخ خود در محدوده ۱۵۵۰ دلار رسید و این افزایش نرخ عاملی شد تا با وجود تثبیت روند نزولی قیمت ها در بازار داخلی، قیمت طلا و انواع سكه با افزایش قیمت مواجه شود.
این كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اینكه بازار با ورود به محرم به سمت كاهش قیمت ها پیش می رود اما اونس جهانی از این مورد جلوگیری كرد، خاطرنشان كرد: قیمت سكه تمام در حالیكه كمتر از چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود به دنبال افزایش ارزش اونس جهانی به محدوده چهار میلیون و ۱۳۰ هزار تومان رسید كه با این تفاسیر محدوده نوسان سكه در حدود ۵۰ هزار تومان بوده است.
وی افزود: از روز پنج شنبه اونس جهانی روند نزولی به خود گرفت و به محدوده ۱۵۱۰ دلار كاهش یافته و طی یك روز اونس جهانی با كاهش ۴۰ تا ۴۵ دلاری مواجه گردید كه بررسی ها نشان از آن دارد این افت ارزش اونس جهانی به واسطه كاشه تنش های اقتصادی میان چین و آمریكا بوده است.
كشتی آرای با اشاره به اینكه قیمت سكه تمام طی یك هفته گذشته در محدوده چهار میلیون و ۸۰ هزار تا چهار میلیون و ۱۳۰ هزار تومان در نوسان بوده است، اظهار داشت: در هفته های گذشته سكه تمام حباب خویش را تخلیه كرد بود و در چند روز گذشته هم حباب نیم سكه، ربع سكه و سكه یك گرمی تخلیه شد و شرایط به سمتی سوق پیدا كرد كه ارزش سكه های یك گرمی پس از مدت ها به كمتر از ۹۰۰ هزار تومان رسیده است.
این كارشناس بازار طلا و سكه بیان كرد: تخلیه حباب سكه های ریز نشان از آن دارد كه میزان تقاضا در بازار به شدت كاهش یافته و از جانب دیگر میزان عرضه افزایش یافته است.
وی در ارتباط با آخرین نرخ انواع سكه و طلا گقت: سكه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۷۰ هزار تومان، سكه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۱۳۰ هزار تومان، نیم سكه دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و ۳۱۰ هزار تومان، سكه یك گرمی ۹۱۰ هزار تومان، هر مثقال طلای خام ۱۷ عیار یك میلیون و ۷۹۵ هزار تومان و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان است.
كشتی آرای خاطرنشان كرد: پیشبینی ها برای هفته آینده با عنایت به روند كاهشی اونس جهانی، تقاضا و كم كرد و ستد قیمت طلا و انواع سكه روند كاهشی به خود می گیرد.1398/06/15
23:30:38
5.0 / 5
4360
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , چین , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی