رئیس سازمان دامپزشكی اعلام كرد

فوت ۱۰ نفر از مبتلایان به تب كریمه كنگو طی امسال

فوت ۱۰ نفر از مبتلایان به تب كریمه كنگو طی امسال

به گزارش لوازم فلزی رئیس سازمان دامپزشكی اظهار داشت: اعتبارات اختصاص یافته به دامپزشكی كفاف انجام امور در این عرصه را نمی دهد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، علیرضا رفیعی پور در جمع خبرنگاران در بجنورد با اشاره به اینكه حوزه جلوگیری از بروز بیماری و حوزه بهداشت دام ۱۰۰ درصد هزینه محور است، اضافه كرد: اعتباراتی كه به سازمان اختصاص می یابد، فقط كفاف كنترل و مراقبت از بیماری ها را می دهد كه بیماری طغیان نكند. اگر رقم اعتبارات دو تا سه برابر شود، می تواند در حوزه دامپزشكی بسیار كمك رسان باشد.
وی درباره داروهای حوزه دامپزشكی هم اظهار نمود: بیشتر از ۹۷ درصد داروهای استفاده شده در حوزه دامپزشكی در داخل كشور تولید می شود و فقط سه درصد از داروها وارد می شود. اما باید به این نكته اشاره شود مواد اولیه بعضی از داروها از خارج كشور تامین می شود.
وی در پاسخ به این سؤال كه آیا تحریم ها بر روی تامین مواد اولیه ساخت داروهای این حوزه اثرگذار بوده بیان كرد: در زمان شروع تحریم های ظالمانه، بنا بر شرایط، مبادرت به ذخیره دارو و تامین نهاده های دارویی بین سه تا شش ماه كردیم و الان ذخایر استراتژیك و انبار شركت های تولید كننده و شركت های پخش كننده دارویی ذخیره دارند.
وی در ارتباط با ریشه كنی بیماری های دامی در كشور هم اظهار داشت: برنامه سازمان دامپزشكی بر این است تا سال ۲۰۳۰ بیماری طاعون نشخواركنندگان كوچك در ایران را ریشه كن كند.
رئیس سازمان دامپزشكی به بیماری تب كریمه كنگو هم اشاره نمود و اظهار داشت: تب كریمه كنگو ( CCHF )یك بیماری رفتاری و انفرادی است و عدم مبتلا شدن به آن به خود افراد بستگی دارد.
وی تصریح كرد: كنه و دام آلوده عامل انتقال این بیماری هستند و دوری افراد از تماس با كنه و دام آلوده و همینطور خودداری از كشتار غیرمجاز می تواند از بروز آن جلوگیری كند.
او خاطرنشان كرد: ۱۰ سال است كه هر سال بین پنج تا ۱۰ نفر به دلیل مبتلا شدن به این بیماری به كام مرگ می روند و بین ۵۰ تا ۱۵۰ نفر هم مبتلایان بهبودیافته از این بیماری هستند.
رفیعی پور بیان كرد: امسال هم ۱۰ نفر به دلیل مبتلا شدن به بیماری تب كریمه كنگو فوت و ۱۰۰ نفر هم از این بیماری بهبود یافته اند.1398/06/21
20:40:33
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی