ژاپنی ها وضعیت نفتی عربستان را ارزیابی می كنند

ژاپنی ها وضعیت نفتی عربستان را ارزیابی می كنند

به گزارش لوازم فلزی پالایشگاههای نفت در ژاپن كه چهارمین واردكننده بزرگ نفت خام است، سرگرم جمع آوری اطلاعات مربوط به عرضه از جانب عربستان سعودی بعد از حملات صورت گرفته به تاسیسات نفتی مهم این كشور هستند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حمله به تاسیسات پالایش نفت خام شركت آرامكوی سعودی در ابقیق و خریص، تولید نفت عربستان سعودی را به میزان ۵.۷ میلیون بشكه در روز كم كرد و توانایی این كشور برای حفظ صادرات نفت خام را زیر سوال برد.

شركت آرامكوی سعودی زمان مشخصی برای ازسرگیری كامل تولید نفت نداده است. عربستان سعودی بزرگترین صادركننده نفت جهان است و به مدت چند دهه تامین كننده مطمئنی بوده است.

مقامات شركت های جی ایكس تی جی هلدینگز، ایدمیتسو و كاسمو انرژی هلدینگز اعلام نموده اند سرگرم جمع آوری اطلاعات هستند اما درباره نفت عربستان سعودی یا گزینه های جایگزین توضیحی ندادند.

سخنگوی شركت فوجی اویل اظهار داشت: انتظار نداریم روند تامین نفت خام ما گرفتار مشكل عمده شود و به توانایی این شركت برای یافتن تامین كنندگان دیگر اشاره نمود.

ایسشو سوگاوارا، وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن روز سه شنبه اعلام نمود ژاپن در صورت ضرورت برای تضمین تامین نفت خام برداشت از ذخایر نفت استراتژیك را بررسی خواهد نمود.

در این بین، شركت آرامكوی سعودی به شركت نفتی دولتی پتروچاینا اطلاع داد برنامه بارگیری نفت سبك برای اكتبر به مدت حدود ۱۰ روز به تاخیر خواهد افتاد.

با این حال منابع آگاه در این شركت چینی اعلام كردند آرامكو همان گریدها و میزان نفت سبكی كه پتروچاینا برای اكتبر درخواست كرده بود را فراهم خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، همینطور به پتروچاینا اعلام شده است بارگیری محموله های نفت سبك برای سپتامبر با گریدهای سنگین تر سواپ می شوند و هیچ تاخیر یا تغییری در حجم فروش وجود نخواهد داشت.

منبع:

1398/06/26
15:17:35
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , چین , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی