تولید سالانه نیروگاه اتمی بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشكه نفت می باشد

تولید سالانه نیروگاه اتمی بوشهر معادل ۱۱ میلیون بشكه نفت می باشد

به گزارش لوازم فلزی مدیر نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: تولید سالانه نیروگاه اتمی بوشهر معادل حدود 11 میلیون بشكه نفت می باشد كه در كنار تولید برق قابل توجه و ایمن، مسئله عدم مصرف سوخت های فسیلی نیز در نظر گرفته می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رضا بنازاده در شورای پدافند غیرعامل استان بوشهر عنوان كرد: سازمان بین المللی انرژی اتمی و انجمن جهانی بهره برداران هسته ای (وانو) بر فعالیت های نیروگاه اتمی بوشهر نظارت می كنند و تاكید فراوانی بر وضعیت آمادگی مواجهه با شرایط اضطراری دارند.
وی اضافه كرد: شرایط اضطراری می تواند ناشی از هرگونه عامل طبیعی و یا عملكرد تجهیزات نیروگاه باشد كه برنامه های گسترده ای در این زمینه وجود دارد، این برنامه ها در دو گروه فعالیت های درون سایت و خارج از سایت تقسیم بندی می شود.
این مسئول با اشاره به دستورالعمل های مختص شرایط غیرطبیعی اظهار نمود: مبحث مواجهه با شرایط اضطراری در آموزش بدو استخدام پرسنل نیروگاه اتمی بوشهر گنجانده شده است و آموزش ها به شكل مستمر ادامه دارد و به واسطه این برنامه ریزی های خوب و ارائه آموزش های لازم، آمادگی بسیار مناسبی در حوزه پدافند غیرعامل در نیروگاه اتمی بوشهر وجود دارد.
تولید یك هزار مگاوات برق در نیروگاه اتمی بوشهر
مدیر نیروگاه اتمی بوشهر اشاره كرد: هم اكنون یك هزار مگاوات برق تولید می نماییم كه اهمیت آن در پیوسته بودن تولید در نیروگاه اتمی بوشهر و تامین سهم قابل توجهی (28 درصد) از برق استان های بوشهر و فارس است.
بنازاده بیان كرد: نیروگاه اتمی بوشهر بعنوان تنها واحد هزار مگاواتی كشور با ۴ كانال ایمنی و وضعیت ایمنی بالا است، كه هیچگونه گاز آلاینده ای به سمت اتمسفر آزاد نمی كند و این نشان از دوستدار محیط زیست بودن این واحد است.
وی با اشاره به اینكه صرفه جویی قابل توجهی در حوزه عدم مصرف سوخت های فسیلی انجام می شود، اظهار داشت: تولید سالانه نیروگاه اتمی معادل حدود ۱۱ میلیون بشكه نفت می باشد كه در محاسبه با قیمت روز مبلغ قابل توجهی است و در كنار تولید برق قابل توجه و ایمن برق، عدم مصرف سوخت های فسیلی را نیز در نظرگرفته می شود.
مشكل تامین انرژی برق در جنوب كشور رفع می شود
مدیر نیروگاه اتمی بوشهر عنوان كرد: منحصر بودن این نیروگاه مسئولیت ما را سنگین تر كرده است؛ زمانی روس ها در راه اندازی این نیروگاه و تكمیل این طرح نیمه كاره كمك بسیاری كردند و امروز به كمك متخصصین و دانشمندان ایرانی و عزیزانی كه در نیروگاه اتمی بوشهر فعالیت می نمایند این نیروگاه در دستان پرتوان نیروهای ایرانی قرار دارد.
رضا بنازاده با اشاره به ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر، اظهار داشت: با ساخت و وارد مدار شدن این واحدهای نیروگاهی، در جنوب كشور دیگر مشكل تامین انرژی برق را نخواهیم داشت.
منبع:

1398/07/14
23:16:19
5.0 / 5
4231
تگهای خبر: آموزش , تولید , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی