وزیر صنعت اعلام كرد:

حمایت ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت از نخبه های دانشگاهی

حمایت ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت از نخبه های دانشگاهی

به گزارش لوازم فلزی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در چارچوب طرحی ویژه از طرف این وزارتخانه، برنامه جذب نخبگان دانشگاهی در واحدهای بزرگ صنعتی كشور بزودی عملیاتی می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جلسه اقتصاد مقاومتی این وزارتخانه اظهار داشت: در چارچوب طرحی ویژه از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، برنامه جذب نخبگان دانشگاهی در واحدهای بزرگ صنعتی كشور بزودی عملیاتی می شود.
وی اضافه كرد: وزارت صمت در امتداد مسئولیت های اجتماعی و پشتیبانی از افراد نخبه و دانشجویان برتر دانشگاهها، برنامه جامعی را به منظور جذب نفرات برتر دانشگاه ها در شركت های بزرگ و فناور محور صنعتی كشور در دستور كار خود قرار داده است.
رحمانی افزود: در قالب این طرح، شركت های بزرگی همچون مس، فولادمباركه، ایران خودرو، سایپا و... ؛ در طول سال برخی از دانش آموختگان برتر و نخبه دانشگاهها را جذب خواهند كرد.
وی اشاره كرد: این برنامه در امتداد ایجاد انگیزه برای دانشجویان و با هدف بها دادن به علم و تلاش و همین طور ایجاد امید در بین جوانان نخبه برای جذب در داخل كشور و نیز بهره گیری واحدهای صنعتی از ظرفیت های بالقوه این عزیزان اجرا می شود.
وزیر صنعت اشاره كرد: این طرح حتی در حین تحصیل نیز شامل دانشجویان برتر خواهد بود كه می توانند در چارچوب طرح تاپ در بخش تحقیق و توسعه(R&D)واحدهای بزرگ صنعتی مشغول به كار شده و ضمن كسب تجربه، شرایط برای استخدام شان در همان واحدها و یا سایر واحدهای مرتبط برقرار شود. رحماین اظهار داشت: به معاونت آموزش، پژوهش و فناوری این وزارتخانه ماموریت داده شده است تا با همكاری دانشگاه ها این دانشجویان و افراد نخبه را شناسایی كنند و به واحدهای صنعتی مرتبط معرفی نمایند تا هر دو بخش از فرصت ها و مزیت های وجودی یكدیگر به بهترین شكل بهره مند شوند.
وی اشاره كرد: نخبگان و دانشجویان برتر مورد هدف این طرح در عمل سرمایه آینده این كشورند و می توانند در آینده به توسعه صنعتی كشور كمك شایان توجهی نمایند.
رحمانی همین طور درانتها خبر داد: طرح سرباز نخبه(تاپ) نیز در وزارت صنعت، معدن و تجارت با رویكرد معرفی سربازان نخبه(به عنوان سربازتاپ) به بخش تحقیق و توسعه(R&D)واحدهای صنعتی امسال در دستور كار است و خوشبختانه با بیان موافقت مقام معظم رهبری، این طرح بزودی اجرا می گردد.


منبع:

1398/07/30
19:03:27
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , خودرو , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی