حباب سكه از بین رفته است

حباب سكه از بین رفته است

به گزارش لوازم فلزی نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: كاهش تقاضا، عرضه مناسب و كاهش نرخ ارز سبب از بین رفتن حباب سكه شده است.


محمد كشتی آرای در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: هفته گذشته روند قیمت ها بدین ترتیب بوده كه ارزش اونس طلا نوسان زیادی نداشته و از ۱۴۹۰ دلار تا ۱۴۹۶ دلار نوسان داشته است كه نوسان زیادی نیست اما در این مدت كاهش قیمت طلای داخلی به علت كاهش نرخ ارز اتفاق افتاده است.
وی افزود: به عبارتی در هفته گذشته كاهش قیمت سكه و طلا را به علت كاهش نرخ ارز داشته ایم. این مورد سبب شده است در صورتی كه در ابتدای هفته قیمت سكه سه میلیون و ۹۷۵ هزار تومان بود در انتها هفته به سه میلیون و ۸۸۰ هزار تومان كاهش پیدا كند.
این كارشناس بازار طلا اضافه كرد: این كاهش قیمت طلا و سكه در حالی است كه قیمت جهانی طلا تغییر چندانی نداشته است؛ ازاین رو علت كاهش قیمت طلا، علاوه بر كاهش نرخ ارز، كاهش تقاضا هم بوده است. در هفته ای كه گذشت با عنایت به ایام تعطیلات و روزهای پایانی ماه صفر، تمایل خرید طلا و سكه در بازار به شدت كاهش پیدا كرد.
وی تصریح كرد: در چند ماه اخیر شاهد بودیم كه قیمت سكه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان كاهش داشته و حباب سكه از بین رفته است. این در شرایطی است كه روند قیمت طلا در بازارهای جهانی روبه افزایش بوده است.
كشتی آرای تصریح كرد: ازاین رو نتیجه می گیریم كه كاهش تقاضا و عرضه مناسب سبب از بین رفتن حباب سكه شده است و قیمت ها هم اكنون با عنایت به قیمت های جهانی و نرخ ارز، به حداقل رسیده است.1398/08/03
22:30:43
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: بازار , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی