تماس با كدام شماره ها رایگان است؟

تماس با كدام شماره ها رایگان است؟

لوازم فلزی: با عنایت به ضرورت وجود كدهای خدماتی با ارقام كوتاه تر، تماس با كدهای اضطراری رایگان است، در صورتیكه تماس با كدهای عمومی ملی، شامل دریافت كاركرد می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، با گسترش شبكه ­های مخابراتی و تنوع خدمات ارائه شده در این بخش و به منظور توسعه و تعمیم خدمات مخابراتی و سرعت بخشیدن به برقراری ارتباطات در سطوح مختلف، ضرورت وجود كدهای خدماتی كه شماره­ هایی با تعداد ارقامی كوتاه تر از شماره­ های معمولی هستند، آشكار است. در این راستا، با ابلاغ مصوبه ۲۱۲ كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال ۱۳۹۴، كدهای خدماتی سه رقمی ملی با عنایت به نوع استفاده از آنها به دو دسته ی كدهای سه رقمی اضطراری ملی و كدهای سه رقمی عمومی ملی تقسیم شدند.
تماس با كدهای سه رقمی غیراضطراری مشمول هزینه برای تماس گیرنده خواهد بود و چنانچه فرد با شماره تلفن ثابت با كدهای خدماتی تماس گرفته باشد، به اندازه تماس درون شهری و در صورتیكه از تلفن همراه با این شماره ها تماس گرفته باشد، معادل هزینه تماس همراه با ثابت ملزم به پرداخت هزینه می شود.
كدهای سه رقمی اضطراری ملی شماره های سه رقمی هستند كه تماس با آن­ ها جنبه حیاتی و فوریت داشته باشد (نظیر اورژانس، آتش نشانی، پلیس و....)، مدت زمان مكالمه كوتاه باشد و از میانگین مكالمات شبكه كشوری پائین ­تر باشد، خدمات رسانی در تمام كشور مورد نیاز باشد كه واگذاری این كدها با تایید كمیته واگذاری كدهای خدماتی و تصویب كمیسیون به صورت مجانی و تماس با این كدها هم مجانی است. كدهای سه رقمی اضطراری ملی مجاز و دارندگان آن­ ها در جدول زیر آمده است.


كدهای سه رقمی عمومی ملی شماره­ هایی هستند كه مدت زمان مكالمه با آنها كوتاه و از میانگین مكالمات شبكه كشوری پائین­ تر باشد، خدمات رسانی در تمام كشور مورد نیاز باشد، خدمات ارائه شده از راه آن­ ها، مورد نیاز عموم مردم باشد كه واگذاری این كدها با تایید كمیته واگذاری كدهای خدماتی و تصویب كمیسیون به صورت مجانی است، اما تماس با این كدها مجانی نیست.
بنابراین، دارندگان پروانه خدمات ارتباطی ثابت و سیار می­ توانند از تماس گیرندگان با این كدها كه از شبكه تلفن ثابت تماس می­ گیرند، بر مبنای نرخ یك دقیقه مكالمه ثابت به ثابت داخل استانی و در صورت تماس از شبكه تلفن همراه بر مبنای یك دقیقه مكالمه تلفن همراه به تلفن ثابت، كاركرد دریافت نمایند. كدهای سه رقمی عمومی ملی در جدول زیر آمده است.


منبع:

1398/08/08
09:18:07
5.0 / 5
4055
تگهای خبر: خدمات , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی