در حاشیه جلسه دولت

اسلامی: تهران از طرح ملی مسكن حذف نشده است

اسلامی: تهران از طرح ملی مسكن حذف نشده است

لوازم فلزی: وزیر راه و شهرسازی اصرار كرد كه تهران از طرح ملی مسكن حذف نشده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: كمیسیون مشترك ایران و قرقیزستان در حال برگزاری است و امروز نشست اختتامیه را خواهیم داشت و اسناد امضا و مبادله می شود. نكته متمایز در این جلسه این است كه با تعرفه ترجیحی برای اقلامی كه در اوراسیا امضا كردیم و قرقیزستان هم عضو اوراسیاست یك فرصت كم نظیری برای ما به وجود می آورد كه بتوانیم با كشور قرقیزستان توسعه تجارت داشته باشیم و از این طریق به كشورهایی كه با این كشور در ارتباط هستند تعامل برقرار می نماییم.
اسلامی درباره توسعه ترانزیت و برقراری خط پرواز مستقیم میان دو كشور اظهار نمود: این مساله از ضروریات است و یكی از شركت های ایرانی پرواز خودش را بطور مستقیم و از دوشنبه تاجیكستان انجام می دهد، ایرلاین های ما كه به بیشكك پرواز می كنند از آنجا به نقاط مختلف می توانند مسافرگیری كنند.
وی در پاسخ به این كه خط اعتباری ویژه ای میان دو كشور در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: خیر؛ روابط بانكی و توسعه تبادلات تجاری از گزینه های مورد بحث است و دو تن از وزیران آنها (وزیر نفت و حمل و نقل و اقتصاد) در تهران هستند و ملاقات هایی داشتند و خوشبین هستند كه روابط ما در سند همكاری ده ساله كمك می نماید در توسعه تعاملات تجاری استفاده بیشتری داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی درباره خطوط ریلی ایران و قرقیزستان با تاكید بر اینكه خطوط ریلی دو كشور متصل است اضافه كرد: راه آهن ما تا چین و اروپا متصل است این كه خطوط جدید را راه اندازی می نماییم برای آن است كه از ظرفیت بندر اقیانوسیه (چابهار) برای تبادلات تجاری استفاده نمائیم.
اسلامی درباره حدف تهران از طرح ملی مسكن اظهار داشت كه این خبر تكذیب شده است و حقیقت ندارد.
وی افزود: تهران مقیاس بزرگ است و نمی توان آنرا نادیده گرفت. با عنایت به قیمت تمام شده و جامعه هدف ما باید مدنظر باشد و برای آن برنامه های متنوع داریم و برمبنای آن باید اقدام گردد.
منبع:

1398/09/13
23:32:15
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: اقتصاد , چین , حمل و نقل , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی