یك مقام مسوول خبر داد

ارائه تسهیلات بانكی برای خرید فرش

ارائه تسهیلات بانكی برای خرید فرش

به گزارش لوازم فلزی رئیس مركز ملی فرش اظهار داشت: به دنبال آن هستیم تا با همكاری نظام بانكی، تسهیلاتی را با كمترین سود ممكن در اختیار خریداران فرش بگذاریم تا ایرانیان بتوانند راحت تر این محصول را خریداری كنند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، فرشته دستپاك درباره افزایش زمان رفع تعهد ارزی فرش دستباف به ۱۲ ماه گفت: هنر صنعت فرش شناسنامه دوم همه ایرانیان است و در تمام دنیا ایران را با نام فرش و فرش را با نام ایران می شناسند.
وی با اشاره به اجرای سیاست پیمان سپاری ارزی از سال قبل گفت: فرش سومین كالای استراتژیك ایران است و پس از اعمال تحریم های یكجانبه آمریكا به شدت لطمه دید برای اینكه كه ۳۰ درصد از صادرات فرش به این كشور انجام می شد.
رییس مركزی ملی فرش افزود: با عنایت به لزوم صیانت از این هنر صنعت ملی و همین طور اشتغالی كه در این عرصه وجود دارد، باید شرایط صادرات آنرا تسهیل می كردیم پس در ابتدا با رایزنی های انجام شده رفع تعهد ارزی را به هفت ماه رساندیم و سپس با عنایت به اینكه بازهم زمان بیشتری برای فروش این محصول در بازارهای هدف وجود داشت، این مدت را با همكاری بانك مركزی و وزارت صنعت به ۱۲ ماه رساندیم.
دستپاك برنامه این مركز برای توسعه صادرات را تشریح نمود و گفت: با عنایت به توافقنامه ای كه برای همكاری با اتاق مشترك بازرگانی ایران و چین كردیم، به دنبال آن هستیم تا كالاهای مورد نیاز كشور برای واردات بوسیله چین را با صادرات فرش تهاتر نماییم.
همكاری با نظام بانكی برای فروش فرش
دستپاك با اشاره به اینكه ۲۰ درصد از تولیدات فرش دستباف در داخل كشور به فروش می رسد، اضافه كرد: به دنبال آن هستیم تا با همكاری نظام بانكی، تسهیلاتی را با كمترین سود ممكن در اختیار خریداران فرش بگذاریم تا ایرانیان بتوانند راحت تر این محصول را خریداری كنند.
وی اظهار داشت: هم اكنون صندوق كارآفرینی امید و بانك كشاورزی برای همكاری دراین زمینه با مركز ملی فرش اعلام آمادگی كرده اند و از جانب دیگر مذاكراتی نیز با بانك صنعت و معدن داشته ایم.


منبع:

1398/09/22
13:20:53
5.0 / 5
4255
تگهای خبر: بازار , تولید , چین , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی