در جمع خبرنگاران عنوان شد:

به دقت مراقب واردات غیرضرور هستیم

به دقت مراقب واردات غیرضرور هستیم

به گزارش لوازم فلزی قائم مقام وزیر صنعت باتأكید بر اینكه این وزارتخانه به دقت مراقب آن است كه واردات غیرضرور انجام نشود، اظهار داشت: همچنان واردات 1600 قلم كالای دارای تولید داخل، ممنوع بوده و اجازه واردات داده نمی گردد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسین مدرس خیابانی در حاشیه اختتامیه جشنواره پژوهش و فناوریبا تاكید بر اینكه وزارت صنعت، معدن و تجارت به هیچ عنوان اجازه ورود كالاهای غیرضرور به كشور را نخواهد داد، گفت: این وزارتخانه به شدت مراقب واردات است تا هیچ ارزی برای ورود كالاهای غیرضروری و دارای مشابه تولید داخلی وارد كشور نشود.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سؤالی در خصوص اظهارنظر سرپرست وزارت جهاد كشاورزی در حوزه واردات بی رویه اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دقت واردات كشور را رصد كرده و اجازه ورود كالاهای مازاد را نمی دهد ضمن اینكه به موازات پایشی كه صورت می گیرد، جلوی ورود ۱۶۰۰ قلم كالای دارای مشابه تولید داخلی نیز گرفته شده است.
وی اشاره كرد: الان واردات كشور را مواد اولیه، كالاهای واسطه ای تولید، قطعات مورد نیاز صنعت و كالاهای اساسی مورد نیاز مردم كه كسری تولید داخلی در ارتباط با آنها به چشم می خورد، تشكیل می دهد و بنظر می رسد تعادل قیمت ها در سطح بازار هم نشان میدهد كه واردات صورت گرفته كاملاً ضابطه مند و برای تأمین نیازهای داخلی مردم بوده است.
مدرس خیابانی تاكید كرد: در بخش تنظیم بازار، اتكای وزارت صنعت، معدن و تجارت كاملاً بر تولید داخلی است و هر كالایی كه از طرف تولیدكنندگان داخلی تأمین شود، اجازه واردات نخواهد داشت ضمن اینكه قسمتی از واردات برای تكمیل ذخایر استراتژیك كشور است تا در مواقع ضرور بتوان بازار را تنظیم كرد.
وی با تاكید بر اینكه واردات خودرو به كشور همچنان ممنوعست و هیچ تغییری در سیاست های وزارت صنعت در این عرصه ایجاد نشده است، اظهار داشت: امروز مدارس كشور به سبب آلودگی تعطیل شده است بدین سبب باید تكلیف ورود خودرو های برقی به ناوگان عمومی را مشخص كرد.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: فناوری های جدید در حوزه خودرو های برقی و ورود این خودرو ها به ناوگان عمومی، مورد تاكید وزارت صنعت است و البته باید تاكید كرد كه به هیچ عنوان این خودرو ها برای ناوگان حمل و نقل شخصی مورد استفاده قرار نخواهند گرفت بلكه در ناوگان حمل و نقل عمومی به كار گرفته خواهند شد.
مدرس خیابانی اشاره كرد: انجمن های تحقیق و توسعه آمادگی دارند تا ظرف یك سال خودروی برقی بومی را طراحی و وارد ناوگان نمایند.


منبع:

1398/09/26
13:29:27
5.0 / 5
4241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی