رئیس اتاق بازرگانی استان مركزی:

عمان ظرفیت خوبی برای صادرات مجدد كالاهای ایرانی است

عمان ظرفیت خوبی برای صادرات مجدد كالاهای ایرانی است

به گزارش لوازم فلزی ایسنا/مركزی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی استان مركزی اظهار داشت: عمان یك ظرفیت خوب برای صادرات كالا و صادرات مجدد كالا از ایران است و باید تلاش لازم جهت توسعه روابط اقتصادی بین ایران و عمان صورت گیرد.


منوچهر توسطی امروز دوشنبه در حاشیه همایش معرفی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری عمان كه در اراك برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: یكی از اهم وظایف اتاق بازرگانی بسترسازی برای توسعه فعالیتهای اقتصادی بخصوص در زمینه صادرات و واردات توسط اعضا اتاق است كه باید به بهترین شكل صورت گیرد.
وی ادامه داد: با عنایت به شرایط تحریمی، فضای فعالیتهای اقتصادی برای كشور محدود و طبیعتا آثار تحریم هم قابل مشاهده می باشد، اما در تمام این شرایط می بایست با تلاش جدی راهی برای بازاریابی و فروش كالاهای ایرانی و تامین نیازهای فعالان اقتصادی بخصوص در عرصه تولید ایجاد شود.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی استان مركزی خاطرنشان كرد: عمان یكی از فرصت ها و مفرهای خوب است كه می تواند این دو مهم را عملیاتی كند، به منظور دستیابی به راهكارهای ورود به بازار عمان و صادرات مجدد به بازارهای جهانی از راه عمان و تامین نیازهای وارداتی در زمینه تامین مواد اولیه و قطعات و تكنولوژی و... از راه عمان، اقدامی در چارچوب همكاری با اتاق مشترك ایران و عمان آغاز و طی آن از رئیس اتاق مشترك ایران و عمان دعوت شد تا با حضور در استان مركزی این بازار را به فعالان اقتصادی استان معرفی نماید تا شرایط بهتری برای فعالان اقتصادی در این حوزه ایجاد شود.
توسطی بیان كرد: از دیرباز كشور عمان با ایران روابط سیاسی و تجاری خوبی داشته و ثبات و پایداری اقتصادی عمان، مناسب ترین شرایط را برای انجام این كار و توسعه روابط بین دو كشور بوجود آورده است كه امیدواریم با تلاش و همكاری با اتاق مشترك ایران و عمان زمینه برای توسعه اقتصادی و افزایش فعالیت ها و رفع كمبودهای اقتصادی فراهم گردد.
وی با اشاره به اینكه اتاق بازرگانی اراك قصد اعزام هیئت های تجاری به كشور عمان را دارد اظهار داشت: بطور قطع تلاش ما این است كه این هیئت ها از استان اعزام شوند اما مانعی برای حضور هیئت های سایر استان ها هم وجود ندارد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی استان مركزی در مورد مراسم روز صادرات هم افزود: یكی از مواردی كه در شرایط فعلی باید مورد توجه قرار گیرد، صادرات و ورود به بازار دنیاست و بازار محصولات نباید به داخل كشور محدود شود بلكه صادرات سهمی است كه باید به میزان توانایی كه در كشور وجود دارد از بازارهای بین المللی دریافت شود.
توسطی تصریح كرد: محدودیت های تحریم سبب شده كه استفاده از این ظرفیت با محدودیت هایی مواجه شود و صادركنندگان به سختی صادرات را انجام می دهند، فعالان اقتصادی كه در شرایط فعلی در جنگ اقتصادی فعالیت می نمایند به شكلی ایثارگر و نمونه محسوب می شوند و باید تجلیل شوند كه بر مبنای ضوابط و مقررات وزارت صمت 23 صادركنده نمونه در استان مركزی انتخاب شده اند كه فردا در مراسمی از این صادركنندگان نمونه و سایر فعالان اقتصادی تجلیل و تقدیر خواهد شد.1398/10/09
21:27:32
5.0 / 5
4279
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی