رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد؛

افزایش اختیارات شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی

افزایش اختیارات شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر صمت از پیگیری های لازم برای افزایش اختیارات شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی آگاهی داد و اظهار داشت: در آینده نزدیك اختیارات اصل 127 قانون اساسی به این نهاد واگذار خواهد شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم در نشست پیگیری مصوبات جلسه ستاد تسهیل صادرات كه با حضور قائم مقام وزیر صمت برگزار شد، اظهارات: اقدامات انجام شده در حوزه صادرات غیرنفتی حائز اهمیت می باشد و لازم است كه مسئولان اجرایی كشور در شرایط خطیر فعلی نگاه جدی تری به مقوله صادرات غیرنفتی داشته باشند.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان توسعه تجارت ایران بعنوان نهاد متولی و حاكمیتی در حوزه صادرات، بر لزوم اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت های رسانه ای به منظور آشنایی اذهان عمومی با صادرات غیرنفتی و همكاریهای رسانه ای با مطبوعات و صدا و سیما تاكید نمود.
رئیس كل سازمان توسعه تجارت ایران همین طور برگزاری منظم كارگروه كیفیت و استاندارد، كارگروه حمایت و تشویق صادركنندگان حرفه ای و برگزاری منظم جلسات كمیته كارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی را لازم دانست.
زاد بوم در این جلسه با بیان اینكه، با وجود تهدیدات تحریم ها، تكلیف ما تبدیل تهدیدات به فرصت هاست، بیان كرد: وحدت فرماندهی در حوزه صادرات با افزایش اختیارات شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی ایجاد خواهد شد و سازمان توسعه تجارت ایران، بعنوان دبیرخانه این شورا نقش مهمی خواهد داشت.
‎در ادامه این جلسه، احسان قمری، مدیركل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، گزارشی از پیگیری های انجام شده درباب مصوبات پیشین جلسه ستاد تسهیل صادرات ارائه و همكاریهای انجام شده سایر دستگاه ها و نهادهای ذیربط در حوزه صادرات را مهم تلقی نمود.
وی با اشاره به اینكه سازمان های صمت استانها را در حوزه صادرات فعال كرده ایم، اظهار داشت: برنامه های ترویجی در حوزه صادرات غیرنفتی شامل حضور در نمایشگاه ها، اعزام و پذیرش هیأت ها، كمك سود تسهیلات بانكی، كمك هزینه صدور ضمانت نامه ها و بیمه نامه های اعتبار صادراتی و كمك به ثبت برندهای صادراتی از دیگر برنامه های سازمان دراین زمینه است.
مدیر كل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، همین طور با اشاره به تأیید بسته پشتیبانی از صادرات غیرنفتی توسط وزرای صمت، اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان كرد: بسته فوق الذكر توسط معاون اول ریاست جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ و اجرا می گردد.


منبع:

1398/10/12
23:51:15
5.0 / 5
4293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی