در هفته ای كه گذشت اتفاق افتاد

نوسان اندك سكه و طلا

نوسان اندك سكه و طلا

به گزارش لوازم فلزی طبق اعلام نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، وضعیت هفته اخیر بازار سكه و طلا بگونه ای بوده است كه به علت نوسان نرخ ارز و باتوجه به نوسانات محدود قیمت های جهانی، بازار داخل هم با كمی تغییرات افزایشی پیش رفت.


محمد كشتی آرای در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بازار سكه و طلا در هفته ای كه گذشت، اظهار نمود: در این هفته همچون دو هفته گذشته تغییرات قیمت جهانی طلا، مختصر بوده است. ضمن این كه باتوجه به كاهش تنش های خاورمیانه، قیمت انس جهانی هم نوسان چندانی نداشت.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان این كه در بازار داخل، باتوجه به نوسانی كه روی قیمت ارز وجود داشت، قیمت سكه و طلا هم با افزایش مواجه گردید، اظهار داشت: در حالیكه قیمت جهانی طلا نوسان چندانی نداشته است، ایام فاطمیه، شرایط جوی و سردی هوا و بارش ها هم سبب شده تا بازارها كمی خلوت تر و دادوستدها كمتر باشد، ازاین رو همین مبحث نشان داده است كه عامل تقاضا سبب افزایش قیمت ها نبوده است و تنها قیمت ارز اثرگذار بر قیمت های سكه و طلا شده است.
وی تصریح كرد: افزایش قیمت ارز عامل اصلی فزایش قیمت طلا و سكه بوده و سبب شده قیمت سكه در حدود ۱۳۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته كه چهار میلیون و ۷۸۰ هزار تومان بوده است، افزایش یافته و به چهار میلیون و ۹۱۰ هزار تومان برسد.
كشتی آرای اضافه كرد: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در طول هفته اخیر از ۴۸۵ هزار تومان تا ۴۹۸ هزار تومان تغییرات داشته است. این در شرایطی است كه در این هفته تغییرات انس جهانی هم از ۱۹۵۰ دلار تا ۱۹۶۰ دلار نوسان داشته است.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران برای هفته آینده پیشبینی كرد: با عنایت به اقداماتی كه بانك مركزی انجام داده و برنامه ریزی نموده است، قیمت ارز در همین محدوده خواهد ماند و به تبع بازار سكه و طلا هم متعادل پیش خواهد رفت.1398/11/04
21:56:14
5.0 / 5
4361
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی