وزیر صمت در ستاد تنظیم بازار:

قیمت گوشت قرمز و مرغ نیز باید كنترل شود

قیمت گوشت قرمز و مرغ نیز باید كنترل شود

به گزارش لوازم فلزی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خرید تضمینی گوشت قرمز و مرغ با قیمت توافق شده با وزارت جهاد و تشكل ها به شكلی كه تولیدكننده نیز متضرر نشود، برای كنترل بازار در روزهای پایانی سال صورت گیرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در نشست ستاد تنظیم بازار گفت: حفظ روند تامین و تولید گوشت قرمز و مرغ برای ما مهمست و تصمیمات گرفته شده در این خصوص با لحاظ كردن این اولویت مهم باشد.
وی همین طور افزود: به مرور زمان قیمت تمام شده گوشت قرمز و مرغ نیز باید كنترل شود و پایین بیاید كه این روند با در نظر گرفته شدن شرایط و وضعیت دامداران و مرغداران كشور باید مدنظر واقع شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر ضرورت اطلاع رسانی بموقع عملكردها و اقدامات اظهار داشت: خبرها جنبه روانی تأثیرگذاری بر جامعه دارند و جنگ امروز نیز جنگ روانی است كه به همین سبب اطلاع رسانی صحیح و بموقع حائز اهمیت می باشد.
رحمانی با تاكید بر انجام اقدامات متناسب با شرایط و وضع موجود برای تنظیم بازار، بیان كرد: مجموعه اقداماتی مانند فروش با تخفیف ویژه كه با ایجاد بازار رقابتی سبب پایین آمدن قیمت ها می شود به خصوص در روزهای پایانی سال برای تنظیم بازار مثمر ثمر است.
وی در این خصوص افزود: روزهایی مانند دهه فجر، انتخابات (بحث كاغذ)، نوروز و ماه مبارك رمضان هر كدام خاصیت های تنظیم بازاری خاص خودرا دارند كه باید با در نظر گرفتن آن شرایط اقدامات مناسب انجام داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه دستگاه های مرتبط باید با هم هماهنگ عمل كنند، یادآوری كرد: از همكاری استانداران و وزارت كشور در حوزه تنظیم بازار تشكر می كنم و استانداران كارگروه های استانی تنظیم بازار را در استان های خود تشكیل دهند تا بتوانند وضعیت و شرایط خاص بازار استان خودرا مورد بررسی و پیگیری برای انجام اقدامات مناسب قرار دهند.
رحمانی همین طور درباب تامین ارز اظهار داشت: مشكلی در تامین ارز نداریم اما باید تدبیری شود و شرایطی در نظر گرفته شود كه آن شرایط با لحاظ كردن این باشد كه ممكنست این روند چندین سال تداوم یابد.


منبع:

1398/11/07
20:29:37
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی