معاون ستاد مبارزه با قاچاق خبر داد

جمع آوری پوشاك فاقد شناسه و كد رهگیری از هفته آینده از سطح بازار

جمع آوری پوشاك فاقد شناسه و كد رهگیری از هفته آینده از سطح بازار

به گزارش لوازم فلزی معاون ستاد مبارزه با قاچاق اظهار داشت: از هفته آینده، هر پوشاك خارجی برمبنای شناسه و كد رهگیری مورد ارزیابی قرار می گیرد و اگر كالایی چنین شناسه ای نداشته باشد، قاچاق محسوب و جمع آوری می شود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، مصطفی پوركاظم شایسته در گفت و گو با رادیو اقتصاد، گفت: پوشاك یكی از مقاصد اصلی قاچاق است و بازاری با ارزش هشت میلیارد دلار در كشور دارد كه ظرفیت تولید داخل معادل شش میلیارد دلار داریم و در نتیجه دو میلیارد دلار بوسیله قاچاق و به صورت مسافری و چمدانی تامین می شود. بدین سبب هدف گیری اصلی این بود كه به پشتیبانی از تولید داخل كه دارای كیفیت بسیار زیادی است، بپرداریم و طرح مقابله با پوشاك قاچاق را به تمام استان های كشور توسعه دهیم.

وی به اقداماتی كه دراین زمینه صورت گرفته است اشاره نمود و اضافه كرد: اقدامی كه دراین زمینه در مرزها انجام دادیم، توسل به سامانه های مستقر در مبادی ورودی و خروجی بود. همین طور باید یك كار عمده و اساسی را نیز در سطح عرضه انجام دهیم. برمبنای ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز هر كالای خارجی باید با شناسه و كد رهگیری مشخص خودش در سطح بازار ارائه شود و كالاهایی كه چنین كدی ندارند، قاچاق محسوب می شوند و از سطح بازار جمع آوری می شوند.

معاون حقوقی و امور مقابله ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اشاره كرد: تولیدكنندگان پوشاك داخلی، كد و شناسه مخصوص خودرا ستاندن می كنند. طرح رهگیری شناسه پوشاك برای شناسایی كالای قاچاق را سال قبل در تهران و هشت استان دیگر اجرا كردیم و بیشتر از ۱۳۰ پرونده تعزیراتی دراین زمینه تشكیل شد و بیشتر از پنج میلیارد تومان پوشاك قاچاق را از سطح فروشگاه های بزرگ كه برند خارجی می فروختند، جمع آوری كردیم.

وی اظهار داشت: از هفته آینده، هر كالای برند پوشاك خارجی برمبنای شناسه و كد رهگیری مورد ارزیابی قرار می گیرد و اگر كالایی چنین شناسه ای نداشته باشد، قاچاق محسوب شده و از سطح بازار جمع آوری می شود. دراین زمینه تذكرات و هشدارهای لازم را به بازار داده ایم و توجیه و اطلاع رسانی نیز كرده ایم. حتی در بعضی از مراكز مراجعه نموده ایم و فروشندگان را آموزش داده ایم تا فروشنده نسبت به دریافت كد رهگیری و شناسه اقدام نماید.

1398/11/18
14:32:16
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی