در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی بین المللی عنوان شد؛

تجهیزات پزشكی مقابله با كرونا از تحریم معاف شود

تجهیزات پزشكی مقابله با كرونا از تحریم معاف شود

لوازم فلزی: رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی بین المللیICC، مساعدت این نهاد بین المللی و جامعه جهانی را برای ارسال تجهیزات پزشكی به ایران در شرایط تحریم های ظالمانه خواهان شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از اتاق ایران، غلامحسین شافعی با اشاره به اینكه اتاق بازرگانی بین المللی ICC باید در زمینه دسترسی ایران به تجهیزات پزشكی برای مقابله با كرونا تلاش كند اظهار داشت: نهادهای بین المللی می توانند در شرایط تحریم ها نقش خودرا برای كنار زدن تهدیدهای سیاسی ایفا كنند.
وی اضافه كرد: همانگونه كه به خوبی اطلاع دارید سازمان بهداشت جهانی برای بعضی از كشورها و مناطق دنیا، به سبب انتشار ویروس كرونا كه یك اپیدمی جهانی است، وضع فوق العاده اعلام نموده است. امروز وضع جهانی، بیش از هرزمان دیگری، بر لزوم كوشش های منطقه ای و بین المللی برای تجهیز توانمندی های فنی برای كمك به كشورهای گرفتار ویروس كرونا تاكید می كند.
رئیس اتاق ایران اظهار داشت: متاسفانه در شرایط كنونی، جمهوری اسلامی ایران یكی از كشورهایی است كه در معرض گسترده این بیماری بوده پس در راه مبارزه جدی ضد این بیماری فراگیر قرار دارد و در این راه نیازمند هرنوع كمك برای كاهش انتشار و نابودی آن در سطح كشور است.
شافعی خطاب به رئیس اتاق بازرگانی بین المللی اضافه كرد: معتقدیم كه این اتاق بعنوان یك سازمان و موسسه شناخته شده بین المللی، می تواند نقش موثری در این شرایط ایفا كند. بدین جهت انتظار می رود كه جنابعالی اقدامات و ترتیبات لازم را با هماهنگی فعالان اقتصادی بین المللی و اعضای محترم ICC برای مشاركت در مبارزه مقابل انتشار و نیز نابودی این بیماری فراگیر، بوسیله فراهم آوردن و تامین نیازهای پزشكی و درمانی از قبیل تجهیزات پزشكی و مواد مورد نیاز، به عمل آورید.
وی افزود: مبارزه مقابل این بیماری در سطوح منطقه ای و جهانی، نه تن ها مساعدت به مردم ایران است بلكه با كنترل و نابودی این ویروس، از انتشار بیشتر آن در منطقه و جهان جلوگیری به عمل خواهد آمد. این در حالیست كه تحریم های یك جانبه و غیرانسانی ایالات متحده آمریكا مقابل ملت ایران، شرایط تهیه اقلام و لوازم مورد نیاز پزشكی و بهداشتی را مشكل كرده است.


منبع:

1398/12/23
14:47:29
5.0 / 5
3800
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی