توضیحات همتی درباره تحركات سفته بازان در بازار ارز

توضیحات همتی درباره تحركات سفته بازان در بازار ارز

به گزارش لوازم فلزی رئیس كل بانك مركزی در مورد عملیات روانی سفته بازان برای اعلام نرخ های بالا در كانال های خود در فضای مجازی و مدیریت بانك مركزی برای ثبات بازار ارز یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر نمود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، در متن یاداشت عبدالناصر همتی آمده است: در ایام پایانی سال جاری با عنایت به اثرات شیوع كرونا عملاً تقاضای واقعی و مؤثری برای ارز (اسكناس) در صرافی ها وجود ندارد و نرخ ارز برای واردكنندگان، با عرضه قابل توجه صادركنندگان غیر نفتی و بانك مركزی در سامانه نیما (فقط در اسفند ماه بیشتر از ۱.۵ میلیارد دلار) روند نزولی به خود گرفته است.
اما، خالی فروشان و سفته بازان كه از مدت ها پیش، با امید زیاد برای بالا رفتن نرخ ارز در بازار، معاملاتی داشته اند تلاش می كنند با عملیات روانی و اعلام نرخ های بالا، در كانال های خود در فضای مجازی، معاملات فردایی خویش را سودآور كنند و یك گروه دیگر هم تلاش می كنند از فرصت آربیتراژ، به خاطر اختلاف قیمت واقعی و فردایی، بهره مند شوند.
صرافی های بانكی كه تابحال در كنار و همراه بانك مركزی بوده و وظیفه بازارسازی را بر عهده دارند، امروز به درستی تصمیم گرفتند بدون تغییر قابل توجه نرخ خرید ارز، برای از بین بردن آربیتراژ، نرخ فروش خویش را افزایش داده و به تدریج آنرا به نرخ تعادلی برگردانند. بانك مركزی، در دو سال قبل با مدیریت اصولی و علمی و توجه جدی به عوامل شكل دهنده عرضه و تقاضای ارز، باوجود طوفان حوادث طبیعی، سیاسی، نظامی، روانی و تبلیغاتی و در شرایط اعمال فشار حداكثری دولت آمریكا توانسته است ثبات بازار ارز را حفظ كند واز این پس هم سیاست خویش را با قدرت هر چه بیشتر ادامه خواهد داد.
منبع:

1398/12/26
14:17:56
5.0 / 5
3291
تگهای خبر: بازار , خرید , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی