معاون وزیر صمت:

پیش نویس برنامه جهش تولید تا ۲۰ فروردین عرضه می شود

پیش نویس برنامه جهش تولید تا ۲۰ فروردین عرضه می شود

به گزارش لوازم فلزی معاون طرح و برنامه وزیر صمت با اشاره به جایگاه ویژه فناوری و شركت های دانش بنیان در تحقق شعار سال، تحریك تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها را نگاه اصلی در وزارت صمت دانست.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی در مورد برنامه ریزی های انجام شده برای تحقق جهش تولید بیان نمود: مبحث جهش تولید موضوعی است كه پس از رونق تولید و در امتداد آن قرار می گیرد و این مورد در اولویت جلسه شورای معاونان هم قرار گرفت.
وی افزود: بعد از مراحلی مانند ركود، حفظ وضعیت موجود و رونق تولید، مرحله مهم جهش تولید است كه نگاه و توجه به این مرحله باید متفاوت از مراحل قبلی باشد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با تاكید بر اینكه شرایط كنونی سخت تر از گذشته است، بیان نمود: مبحث شیوع كرونا در این شرایط اضافه شده است كه همین مبحث عزم جدی تر و نگاه متفاوت تری را به مساله جهش تولید می طلبد.
زرندی با اشاره به نگاه و اولویت اصلی وزاراتخانه به موضوع، اظهار داشت: تحریك تقاضا (داخلی و توسعه صادراتی) و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها، نگاه اصلی در وزارت صمت است و اساس كار را بر حوزه نوآوری و تكنولوژی های جدید، استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان نهادیم كه اگر نگاه نوآورانه را در عرصه تولید مبنا نهیم قابلیت انجام كارهایی بزرگی را در این عرصه داریم.
اعلام نسخه نهایی برنامه های سال جهش تولید تا ۲۰ فروردین
وی افزود: پیش نویس اولیه برنامه های سال جهش تولید بر اساس ۷ محور برنامه های سال قبل طراحی شده و پروژه های جدیدی هم در همان قالب ها اضافه شده است كه نسخه نهایی این برنامه با دریافت نظرات صاحب نظران و بخش خصوصی تا ۲۰ فروردین ماه منتشر و اعلام خواهد شد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با اشاره به اینكه سال جاری هم ساخت داخل را ادامه خواهیم داد، اظهار داشت: هدف گذاری بیشتر از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی و معدنی داریم.
زرندی افزود: موضوعاتی مانند اصلاحات ساختاری در داخل وزارت خانه را پیگیری می نماییم و مسائلی مانند بیمه، مالیات، بانك، محیط زیست و… هم سال جاری با جدیدیت و نگاه ویژه ای دنبال خواهد شد و در حوزه هایی مانند نقدینگی، روش های نوین تأمین مالی را در دستور كار قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینكه سال قبل دریافت ۵۰ هزار میلیارد تومان از سیستم بانكی محق نشد، اظهار داشت: امیدواریم سیستم بانكی، سال جاری نگاه ویژه ای در مورد اعتبارات لازم برای تحقق برنامه های جهش تولید داشته باشد.

1399/01/08
13:48:55
5.0 / 5
3207
تگهای خبر: تولید , سرمایه , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی