هجوم زمین خواران به كویر

هجوم زمین خواران به كویر

به گزارش لوازم فلزی آنطور كه آمار می گوید، زمین خواران از مناطق خوش آب و هوا به كویر مركزی ایران تغییر مسیر داده اند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، اگر در گذشته معمولاً مناطق ساحلی و جنگلی شمال و مناطق ییلاقی خوش آب و هوا همچون لواسان و دماوند، هدف زمین خواری بود، آمار رفع تعرض در نوروز سال جاری نشان داده است كه متعرضان منافع ملی به مناطق كویری ایران هجوم آورده اند.
آنطور كه فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن از عملكرد این یگان در نیمه اول تعطیلات (۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) خبر داده، در این مدت ۱۰۶ مورد تعرض به اراضی ملی صورت گرفته كه البته همه ۱۰۶ مورد رفع تصرف شده است. نكته قابل توجه اینكه استان یزد با ۲۵ مورد بیشترین آمار هجوم زمین خواران را داشته است.
سرهنگ جواد خردمند اعلام نمود: در مجموع در نیمه اول تعطیلات نوروزی كه تا ۱۲ فروردین به طول انجامید در مجموع ۳۹۴۰ مورد گشت كه ۲۶۸۵ گشت آن خودرویی و ۱۲۵۵ مورد آن گشت موتوری بود در اقصی نقاط كشور به حفاظت از اراضی ملی و گشت زنی پرداختند.
خردمند همینطور از وقوع ۱۰۶ مورد تعرض به اراضی ملی و رفع هر ۱۰۶ مورد تعرض در نیمه اول تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: رفع تعرض به اراضی ملی در نیمه اول تعطیلات در مساحت ۵۸۰ هزار و ۶۹۳ مترمربع رخ داد كه همگی آنها رفع تعرض گردید.
به قول وی، در خلال این مدت دو فقره دستگیری، ۲۱ فقره تشكیل پرونده و یك فقره اجرای حكم در ۲۰۰ مترمربع انجام شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسكن همینطور در مورد بیشترین تعرض به اراضی ملی و همینطور عدم ثبت تعرض به اراضی ملی در روزهای تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ توضیح داد: بیشترین وقوع تعرض در این مدت مربوط به استان یزد با ۲۵ مورد در زمین هایی به مساحت ۲۶ هزار و ۲۷۴ متر مربع بوده است.
به قول خردمند، در هشت استان اردبیل، خراسان جنوبی، سمنان، قم، كردستان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد و لارستان هیچ تعرضی به اراضی ملی در تعطیلات نوروز ۱۳۹۹ ثبت نشد.1399/01/14
21:01:56
5.0 / 5
3183
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی