وزیر صنعت، معدن و تجارت:

شركت های خودرویی خارجی عهدشكن، روی بازار ایران را نخواهند دید

شركت های خودرویی خارجی عهدشكن، روی بازار ایران را نخواهند دید

به گزارش لوازم فلزی آذربایجان شرقی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عهد شكنی شركت های خودرویی خارجی، اظهار داشت: شركت های خارجی همكار در زمینه خودروسازی كه عهد شكنی كردند، دیگر روی بازار ایران را نخواهند دید و بوسیله مجاری قانونی به دنبال دریافت خسارت از آنها خواهیم بود.


رضا رحمانی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح تولید انبوه موتور دیزل ۴۵۷ و ۳۵۵ در شرکت ایدم اظهار نمود: افتتاح خطوط تولید انبوه انواع موتورهای خوردروهای سنگین مصداق عینی اقتصاد مقاومتی و تحقق جهش تولید است.
وی ضمن تبریک روز کارگر از نیروهای انسانی بعنوان سرمایه های عظیم کشور یاد کرد و افزود: به همت جامعه بزرگ و ساعی کارگری کشور، به راحتی توانستیم بر مشکلات غلبه نماییم و خودرا مدیون زحمات و ایثار این عزیزان میدانیم.
وی با اشاره به سهم حائز توجه صنعت خودروسازی و قطعه سازی در اقتصاد ملی، اشاره کرد: هراندازه میزان داخلی سازی قطعات مورد نیاز کشور افزایش یابد به همان اندازه شاهد شکوفایی توسعه اقتصادی خواهیم بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش ظرفیت تولید، داخلی سازی قطعات و اصلاح ساختار شرکت های خودروسازی، اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت تولید خودرو در کشور 2.2 میلیون دستگاه در سال بوده و برای پاسخ به تقاضا و تنظیم بازار حداقل باید افزایش تولید و استفاده از محصولات جدید را محقق نماییم.
وی افزود: در سال 98 با کار جهادی همه ارکان اقتصادی کشور، 3.4 میلیارد دلار داخلی سازی انجام شده که 500 میلیون دلار آن مربوط به صنعت خودروسازی است.
وی با اشاره به عهد شکنی شرکت های خودرویی خارجی، اظهار داشت: شرکت های خارجی همکار در زمینه خودروسازی که عهد شکنی کردند، دیگر روی بازار ایران را نخواهند دید و بوسیله مجاری قانونی به دنبال دریافت خسارت از آنها خواهیم بود.
رحمانی بهره مندی از ظرفیت و توان نیروهای داخل کشور و استفاده از دانش فنی دیگر خودروسازان مطرح جهان را جایگزین مناسب شرکت های عهد شکن عنوان نمود.
وی با بیان این که زیانده بودن شرکت های وابسته به صنایع خودروسازی قابل قبول نیست، تشریح کرد: اصلاح ساختار این قبیل شرکت ها وآزاد سازی سرمایه های راکد آنها به صورت جدی در حال پیگیری بوده و اعتقاد داریم خودرو سازها نباید قطعه ساز باشند.
ایشان سپس سخنان خود با اشاره به امکانات و ظرفیت های خودرو سازی و قطعه سازی در تبریز اظهار داشت: برخی ماشین آلات موجود در صنایع قطعه سازی تبریز حتی در دنیا بی نظیر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، از مدیران شرکت ایران خودرو تبریز خواست با توسعه شرکت و ایجاد خطوط رنگ و بدن و تولید محصولات جدید سهم قابل توجه در تولید خودرو های مورد نیاز کشور باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، او در آخر با اشاره به پیگیری محورها و برنامه های جهش تولید در وزارت صمت اظهار داشت: هرهفته یک افتتاح صنعتی با اشتغالزایی مناسب دارای تکنولوژی روز و صادارت محور را پیش رو داریم.
منبع:

1399/02/11
20:58:52
5.0 / 5
2717
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی