مدیرعامل شهرهای جدید مطرح كرد:

كنترل بازار مسكن با ساخت خانه در شهرهای جدید

كنترل بازار مسكن با ساخت خانه در شهرهای جدید

لوازم فلزی: معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه در چارچوب طرح اقدام ملی، ساخت 70 هزار واحد مسكونی در شهرهای جدید شروع شده و راه اندازی واحدهای مسكونی در شهرهای جدید ظرفیتی است كه به كنترل قیمت مسكن در كلان شهرها كمك می نماید، گفت شهر جدید هشتگرد صاحب مترو شده و سه شهر بهارستان، پرند و پردیس در آینده مترودار خواهند شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی در مراسم آغاز عملیات اجرای ۱۴ هزار و ۵۶۴ واحد مسکن فرهنگیان اظهار نمود: علاوه بر بیش از ۸۰۰۰ واحد مسکونی که در شهرهای جدید در این مرحله راه اندازی خواهد شد، ۲۹ پارک و فضای سبز، ۷ مجموعه درمانی، ۳۷ مجموعه ورزشی، ۱۸ مسجد و ۱۱ مرکز فرهنگی در شهرهای جدید راه اندازی می شود که امیدواریم این اقدامات به جذابیت سکونت بیانجامد.
وی ادامه داد: ما ظرفیت ساخت و سازهای مسکونی را باتوجه به زمینهای آماده شده داریم ولی موضوع اصلی ایجاد مراکز خدماتی است که به جذابیت سکونت منجر می شود.
چهار شهر جدید صاحب مترو می شوند
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: از تاکیدات وزیر راه و شهرسازی، توسعه دسترسی ها بین شهرهای جدید و شهرهای مادر است. کسانی که محل اشتغال شان در شهرهای بزرگ است، زمانی سکونت در حومه برایشان مطلوب است که بتوانند دسترسی سریع و آسانی به شهرهای اصلی داشته باشند. این مشکل عمومی مناطق کلان شهری کشور است.
معاون وزیر راه و شهرسازی، یکی از اصلی ترین اولویت ها را توسعه حمل و نقل ریلی بین کلانشهرها و شهرهای جدید دانست و اظهار داشت: سال قبل مترو کرج - هشتگرد را به بهره برداری رساندیم. انشاالله برنامه اتمام مترو بهارستان تا سال ۱۴۰۰ را نیز داریم. مترو فرودگاه امام (ره) تا شهر پرند را با شهرداری تهران پیش می بریم. همین طور امسال کلنگ مترو تهران - پردیس زده می شود.
ساخت ۷۰ هزار واحد مسکن ملی در شهرهای جدید شروع شده است
طاهرخانی با اعلان اینکه راه اندازی واحدهای مسکونی در شهرهای جدید ظرفیتی است که به بازار مسکن کلانشهرها کمک می نماید اظهار داشت: در طرح اقدام ملی مسکن ۲۰۰ هزار واحد بعنوان تعهد شرکت عمران شهرهای جدید است که تابحال ۷۰ هزار واحد در سه شکل مختلف شروع شده که پیشروترین آن مشارکت با بخش خصوصی است. آورده ما عموماً زمین و پروانه ساخت است و هزینه ساخت بر عهده شرکت های بخش خصوصی خواهد بود.
بگفته طاهرخانی، در بخش مشارکت تابحال ۱۲ هزار و ۷۰۰ واحد شروع شده و ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد نیز در مرحله انعقاد قرارداد است. کل برنامه برای مشارکت با بخش خصوصی ۵۰ هزار واحد است که ۲۵ هزار واحد آن تا اختتام امسال شروع می شود.
جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جاری
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار نمود: اگر هزینه ساخت هر یک از این واحدها را حتی ۲۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، امسال می توانیم ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را وارد حوزه ساخت و ساز نماییم.
وی در پاسخ به سوال معاون اول رئیس جمهوری که پرسید منظورتان از بخش خصوصی، سرمایه گذار است یا مالکان واحدها؟ بیان کرد: این ها عموماً سرمایه گذاران و پیمانکاران هستند که قاعدتاً تامین زمین و پروانه ساخت برایشان مشکل است. بنا بر این ما این دو این اقدام را برای آنها تامین می نماییم که وارد حوزه ساخت می شوند و در آخر پروژه سهم هریک از طرفین تقسیم می شود. بخش خصوصی واحدهای خودرا برمبنای قیمت بازار می فروشد و سهم ما در اختیار سیاست های دولت قرار می گیرد. البته بازار مسکن شهرهای جدید یک خاصیت دارد که ما عموماً جامعه مخاطبمان اقشار متوسط هستند و مسکن لوکس در شهرهای جدید ساخته نمی گردد.
وی با اشاره به وجه دیگر طرح اقدام ملی که در چارچوب ثبت نام اجرا می شود اظهار داشت: این افراد کسانی هستند که حائز شرایط بودند و در چارچوب فراخوان عمومی مبادرت به ثبت نام کردند. برای این افراد با کمک منابع بانکی، پروژه های پیمانکاری ساخت ایجاد خواهیم کرد که به تدریج بوسیله آورده افراد و منابع بانکی، واحدها تکمیل می شود.
طاهرخانی، قالب سوم را تفاهم نامه با دستگاه های دولتی دانست و اظهار داشت: ساخت ۱۷۰ هزار واحد برای فرهنگیان از این وجه است. مکانیابی این پروژه ها به خصوص واحدهای فرهنگیان در جاهایی است که درون شهرهای جدید قرار دارد و از زیرساخت ها و خدمات مناسب برخوردارست.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بامداد امروز طی مراسمی که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر آموزش و پرورش، وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید برگزار شد، عملیات اجرایی ساخت ۱۴۵۰۰ واحد مسکن برای فرهنگیان شروع شد.1399/02/15
20:38:08
5.0 / 5
2811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی